El. LKE: Mamy komplet! Awans Legii, choć nie bez nerwówki (Wideo)

Niespodziewanie dużo emocji mieliśmy w czwartkowy wieczór przy Łazienkowskiej.

Legia Warszawa awansowała do III rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. W rewanżowym spotkaniu pokonała na własnym terenie Ordabasy Szymkent 3:2.

Po pierwszej połowie wydawało się, że wszystko idealnie układa się dla gospodarzy. Najpierw w osiemnastej minucie spokojnie akcję wykońcszył Paweł Wszołek. Następnie Legia wykorzystała rzut wolny. Po zagraniu Josue piłka trafiła na Artura Jędrzejczyka. Ten uderzył w poprzeczkę, a dobitkę wykorzystał Yuri Ribeiro.

W drugiej połowie Ordabasy próbowały pogrozić legionistom po stałych fragmentach. Po takich elementach do siatki trafiali Usevalad Sadovski i Sergey Maliy. Na szczęście w międzyczasie trafił Tomas Pekhart.

Legia zatem nie bez problemów, ale wygrała 3:2 i awansowała dalej. W pierwszym meczu padł wynik 2:2. Tam czeka już Austria Wiedeń.

Legia Warszawa – Ordabasy 3:2 (2:0)

18. Wszołek, 41. Ribeiro, 72. Pekhart – 57. Sadovski, 85. Maliy

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro, Wszołek, Slisz, Elitim (90. Rosołek), Kun (77. Baku), Josue (90. Sokołowski), Pekhart (78. Kramer), Muci (65. Gual)

Ordabasy Szymkent: Shaizada – Mbodj, Maliy, Erlanov, Auro (88. Matić), Tagybergen, Makarenko, Astanov, Islamkhan (73. Tunggyshbayev), Umarov (46. Jorginho), Sadovski (73. Abduhalikov)

Żółte kartki: 35. Pekhart (LEG), 58. Tobiasz (LEG), 79. Slisz (LEG) – 6. Astanov (ORS), 59. Makarenko (ORS), 59. Sadovski (ORS), 76. Tagybergen (ORS)