El. Ligi Europy: Piast Gliwice odpada z pucharów, gol polskiego napastnika dla Duńczyków

piast-gliwice.eu

FC Kopenhaga pogrzebała pucharowe nadzieje Piasta Gliwice. Duńczycy rozprawili się z czerwoną latarnią tego sezonu PKO Ekstraklasy.

Na przedmeczowej konferencji prasowej Patryk Lipski starał się myśleć pozytywnie i liczył na sprawienie niespodzianki z bardziej utytułowanym klubem. – FC Kopenhaga ma już uznaną markę w Europie i w ostatniej edycji Ligi Europy odpadli dopiero z Manchesterem United, więc jest to rywal z wysokiej półki, ale jedziemy tam bez strachu, a z myślą, żeby awansować. Nie mamy się czego bać – rzucił pomocnik “Piastunek”.

Najgroźniejszą bronią gospodarzy jest Kamil Wilczek, o czym już w czternastej minucie mieli się przekonać gliwiczanie. Pep Biel wbiegł w pole karne i mocno wstrzelił w stronę bramki, a Polak z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Piast Gliwice mógł wyrównać w 24. minucie, ale piłka odbita od Piotra Parzyszka trafiła w słupek. Przejście do bramki Frantiska Placha było banalnie proste i w drugiej części Duńczycy podwyższyli  wynik na 2:0. Kamil Wilczek przedarł się przez linię defensywy gości i wyłożył piłkę Jonasowi Windowi, który po lekkim rykoszecie pokonał Placha. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Pep Biel. Porażka była wliczona i Piast nie miał wielu argumentów, by nawiązać wyrównaną rywalizację.