El.LE: Piast pokonuje Hartberg i melduje się w III rundzie

piast-gliwice.eu

W meczu II rundy eliminacji Ligi Europy Piast Gliwice pokonał TSV Hartberg 3:2. Rywalem Gliwiczan w kolejnej rundzie będzie FC Kopenhaga.

Pierwsze problemy spotkały Piasta już przed rozpoczęciem meczu, drużyny z Gliwic nie mógł poprowadzić Waldemar Fornalik, który miał kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem i aktualnie jest poddany izolacji. Rywalem dzisiejszych gospodarzy był austriacki TSV Hartberg, bukmacherzy za faworyta uważali Piasta.

Pierwsi w tym spotkaniu zaatakowali goście, w polu karnym na strzał zdecydował się Dario Tadić, ale na szczęście Piasta trafił w boczną siatkę. Gospodarze odpowiedzieli w 10. minucie i od razu udało im się wyjść na prowadzenie. Na skrzydle z piłką znalazł się Martin Konczkowski, świetnie minął obrońcę, przedostał się w szesnastkę i uderzeniem pod nogami bramkarza dał Piastowi gola. Chwilę później mogło być już 2:0, strzelec pierwszej bramki  podał górą do Piotra Parzyszka, ten kopnął z woleja, lecz kapitalnie interweniował Rene Swete. Dogodną szansę na doprowadzenie do remisu miał Rajko Rep, który zdecydował się na strzał z dystansu jednak minimalnie się pomylił. W 33. minucie już nic nie uratowało gospodarzy przed stratą bramki. Tomáš Huk wybił futbolówkę wprost pod nogi Tobiasa Kainza, ten długo się nie zastanawiał, kopnął sprzed szesnastki i pokonał golkipeera Piasta. Szybko Gliwiczan na ponowne prowadzenie mógł wyprowadzić Kristopher Vida, lecz strzelił tuż obok bramki i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Na początku drugiej połowy pdopieczni Tomasza Fornalika mogli wyjść na prowadzenie, lecz Patryk Sokołowski główkował tuż nad poprzeczką. W 62. minucie ten sam zawodnik brał udział w ofensywnej akcji i tym razem udało mu się wpisać na listę strzelców, pomocnik dopadł do wybitej futbolówki, przedostał się w szesnastkę i strzelił tuż przy słupku bramki Hartbergu. Blisko wyrównania był Rep, który strzelił z woleja po dośrodkowaniu w szesnastkę, ale na szczęście Piasta minimalnie się pomylił. Kwadrans przed końcem spotkania Austriacy już znaleźsli sposób na obronę Gliwiczan, Samson Tijani zagrał górą w pole karne, tam świetnie futbolówkę opanował Lukas Ried i mimo ostrego kąta, udało mu się pokonać Františka Placha. Podopieczni Markusa Schoppa cieszyli się z remisu niecałe dziesięć minut, bo w 84. minucie Konczkowski dośrodkował w szesnastkę, tam głową strzelił Michał Żyro i nie dał żadnych szans Swete. W doliczonym czasie gry pomocnik mógł drugi raz wpisać się na listę strzelców, gdy dostał świetne podanie od Dominika Steczyka jednak fatalnie kopnął w trybuny. Na szczęście ta zmarnowana okazja nie miała wpływu na wynik, Piast wygrał 3:2 i znalazł się w III rundzie eliminacji Ligi Europy.

Piast był lepszą drużyną przez większość tego spotkania, podopieczni Tomasza Fornalika mieli lepsze okazje od swoich rywali i gdyby byli bardziej skuteczni, to zwycięstwo byłoby bardziej okazałe. Austriacy natomiast dwie sytuacje bramkowe stworzyli sobie dosyć przypadkowo i nie pokazali dziś nic nadzwyczajnego.