El Clasico: FC Barcelona zwycięża z Realem Madryt

twitter.com/fcbarcelona

Na dzisiejszy pojedynek El Clasico w ramach 17. kolejki La Liga czekał cały świat. FC Barcelona przyjechała na stadion największego rywala bez porażki ligowej. Natomiast ekipa Zinedina Zidane’a była w świetnych humorach po zdobyciu KMŚ.

Przed spotkaniem przewaga Blaugrany nad odwiecznym rywalem wynosiła aż jedenaście “oczek”. Porażka Realu Madryt na własnym stadionie mogła sprawić, iż Katalończycy mieliby wymarzoną drogę na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii. Po KMŚ Cristiano Rolando był lekko poobijany i kilka dni nie trenował, ale nie mogło go dziś zabraknąć na Santiago Bernabeu.

Już w 2. minucie Cristiano Ronaldo uderzeniem głową umieścił piłkę w siatce, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Od pierwszych minut goście byli schowani i powoli konstruowali akcje. TO Real Madryt zdecydowanie przeważał. Najlepszą okazję do wyprowadzenia pierwszego ciosu miał Karim Benzema, lecz jego uderzenie odbiło się od słupka. Często krytykowany Keylor Navas był dziś pewnym punktem, a jego interwencja po strzale Paulinho uchroniła przed utratą bramki.

Po zmianie stron do głosu doszła FC Barcelona. W 54. minucie po znakomitej akcji Luis Suarez pokonał Keylora Navasa, który był bez szans. Kilka minut później Argentyńczyk Leo Messi podwyższył na 2:0 po kapitalnie wykonanym rzucie karnym. Chwilę wcześniej Dani Carvajal został wyrzucony z boiska za zatrzymanie ręką futbolówkę. Dla Leo Messiego to już 25. bramka w El Clasico.

FC Barcelona dzięki zwycięstwu umocniła się pozycji lidera i nad Realem Madryt przewaga wynosi bagatela 14 punktów. Przed oboma zespołami dwa tygodnie przerwy.