Dobiegła końca faza grupowa Ekstraligi futsalu kobiet. Do ćwierćfinałów awansowały drużyny faworytek. Najskuteczniejsze były zawodniczki stołecznego AWF-u. Bez straty choćby punktu zawody kończą broniące mistrzostwa Polski Jagiellonki.

 

Grupa I

Bezkonkurencyjne w tej grupie były piłkarki z Poznania. Przegrały jedynie jedno spotkanie. Na samym początku uległy AWF-owi w Warszawie. Wygrały wszystkie spotkania we własnej hali. Straciły w nich tylko 9 bramek. Do kolejnej części rozgrywek awansowały obie stołeczne zespoły. Żadna z 12 drużyn biorących udział w zawodach nie jest tak skuteczna jak futsalistki z Marymonckiej. Zdobyły w 10 kolejkach 108 bramek. Już na inaugurację rozniosły rywalki. W Aleksandrowie Kujawskim wygrały 31:3, tym samym odnosząc najwyższe zwycięstwo w kampanii. Z kłopotami awans wywalczyły piłkarki Uniwersytetu Warszawskiego. Dopiero w ostatniej kolejce zapewniły sobie promocję do 1/4 finału. Kotwica Kórnik przez większość zmagań w grupie walczyła o pierwsze miejsce. Jednak porażki z AWF-em i UAM-em przekreśliły szanse na tą pozycję. 200 straconych bramek oraz 10 porażek – oto bilans Vikinga Aleksandrowa Kujawskiego. Zdecydowanie najgorzej grało im się z klubami ze stolicy. W 4 starciach straciły niemal połowę wszystkich goli.

 

Grupa II

Nie było mocnego na broniące tytułu Krakowianki. Jagiellonki zwyciężyły z kompletem punktów. W 10 seriach gier straciły tylko 9 bramek. Dwoje reprezentantek ma Śląsk. Bez problemowy awans do dalszej części wywalczył Gol Częstochowa oraz AZS UŚ Katowice. Oba teamy przegrały po 4 spotkania. Katowiczanki uległy jedynie we własnej hali AZS-owi UJ. W niedzielę uległy im 0:3. Za krakowską drużyną uplasowały się zawodniczki z Głogówka. Najwyższym zwycięstwem jakie odniosły było 28:3 ze Stworzyszeniem GTW Gliwice. Poza czwórką znalazły się dwa inne śląskie zespoły. Gliwiczanki oraz GKS Futsal Tychy zanotowały po jednej wygranej. GTW na zakończenie zmagań pokonało Tyszanki 2:0.

 

Pary 1/4 finału:

AZS AWF Warszawa – Gol Częstochowa

AZS UW Warszawa – AZS UJ Kraków

AZS UAM Poznań – AZS UŚ Katowice

Kotwica Kórnik – LKS Strzelec RB Gorzyczki Głogówek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.