Ekstraklasa: Zwycięstwo Piasta po bramce w końcówce meczu!

W drugim piątkowym meczu 27. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice po emocjonującym meczu wygrał 3:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kamil Vacek w 90 minucie.

Jako pierwsi w tym meczu prowadzenie objęli podopieczni Roberta Podolińskiego. W dziewiątej minucie na bramkę Szmatuły uderzył Kato, piłka odbiła się od Koruna i wpadła do siatki. Osiem minut później gospodarze wyrównali wynik spotkania. Gerard Badia posłał piłkę w kierunku Nespora, ale Baranowski zmienił jej kierunek i piłka odbijając się od słupka minęła linię bramkową. Także po przerwie nie zabrakło bramek i emocji. W 59. minucie na prowadzenie znów wyszli piłkarze Podbeskidzia, a z gola mógł cieszyć się Jozef Piacek. Zawodnicy Radoslava Latala pokazali jednak walkę do samego końca. W 80. minucie bramkę po strzale Jankowskiego i odbiciu się od Piacka zdobył Barasić, który kilka minut wcześniej pojawił się na murawie. W 89. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Mak, który w polu karnym został sfaulowany przez Adama Deję. Do rzutu karnego podszedł Kamil Vacek, jego strzał obronił Zubas, ale przy dobitce nie miał już żadnych szans.

Po tym meczu Piast Gliwice powrócił na fotel lidera z 54 punktami, mając oczywiście jeden mecz rozegrany więcej od warszawskiej Legii. Podbeskidzie zajmuje jedenastą pozycję, a przewaga nad strefą spadkową wynosi pięć punktów.

Piast Gliwice 3:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:1)

Bramki: Paweł Baranowski (17 – sam.), Josip Barisić (80), Kamil Vacek (90) – Kohei Kato (9), Jozef Piacek (59)

Żółte kartki: Martin Nespor (63), Maciej Jankowski (76), Kamil Vacek (90) – Paweł Baranowski (12), Adam Deja (57), Emilijus Zubas (63)

Piast Gliwice: Szmatuła, Ipsa (55. Moskwik), Korun, Hebert, Pietrowski (73. Barisić), Mokwa, Vacek, Murawski, Mak, Badia, Nespor (75. Jankowski)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zubas, Mójta, Baranowski, Piacek, Sokołowski, Kato, Szczepaniak, Deja (90+4. Tarnowski), Możdżeń, Chmiel (85. Kowalski), Demjan (68. Stefanik)

Sędzia: Tomasz Musiał