Ekstraklasa: Wisła przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Dzisiejsze spotkanie w Krakowie było dla obu drużyn meczem o sześć punktów. Przed tą kolejką Wisła była na 14 miejscu, a jej dzisiejszy rywal Podbeskidzie na 15 z taką samą liczbą punktów. Wisła jednak uległa Podbeskidziu 1:2 i znalazła się w strefie spadkowej.

W pierwszej połowie meczu na prowadzenie wyszli gospodarze. Bramkę w 38 minucie zdobył Ondraszek, asystował mu nowy nabytek Białej Gwiazdy – Rafał Wolski. W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko piłkarze z Bielska. W 63 minucie z karnego trafił Możdżeń, a na dziesięć minut przed końcem meczu wynik ustalił Stefanik. Ta wygrana pozwoliła Podbeskidziu oddalić się od strefy spadkowej na trzy punkty, Wisła zaś z 24 punktami jest przedostatnia w tabeli.