Ekstraklasa: Remis w Kielcach, Śląsk i Korona nadal niepokonani

Własne

W pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Goście od 47. minuty grali w osłabieniu, ale i tak zdołali wyrównać.

Były piłkarz Korony, Jacek Kiełb z powodu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki musiał przedwcześnie opuścić boisko. Pięć minut później grę w przewadze wykorzystali gospodarze i po strzale Airama Cabrery wyszli na prowadzenie. Dla 28-letniego Hiszpana był to dziesiąty wiosenny gol i zarazem czternasty w sezonie. Wynik meczu w 66. minucie ustalił Piotr Celeban.

Warto odnotować, że Śląsk pod wodzą Mariusza Rumaka (pięć spotkań) jeszcze nie przegrali. Z kolei dla gospodarzy był to siódmy mecz bez porażki.

16.04.2016, godz. 15:30 Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Airam Cabrera 52′ – Piotr Celeban 66′
żółte kartki: Siergier Pilipczuk, Vlastimir Jovanović, Tomasz Zając – Jacek Kiełb
czerwona kartka: Jacek Kiełb 47′

sędziował Bartosz Frankowski z Torunia.

Korona: Dariusz Trela – Kamil Sylwestrzak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Bartosz Rymaniak, Rafał Grzelak, Vlastimir Jovanović, Nabil Aankour (53′ Tomasz Zając), Marcin Cebula (76′ Aleksandrs Fertovs), Siergiej Pilipczuk (70′ Bartłomiej Pawłowski), Airam Cabrera.

Śląsk: Mateusz Abramowicz – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tom Hateley, Tomasz Hołota, Robert Pich (90′ Kamil Dankowski), Jacek Kiełb, Ryota Morioka, Bence Mervo (54′ Peter Grajciar), Dudu Paraiba, Lasza Dwali.