PKO Ekstraklasa: Piast goni lidera

Piast Gliwice zmniejszył dystans do lidera rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Mistrzowie Polski w ostatniej kolejce rundy zasadniczej pokonali 2:0 na wyjeździe Jagiellonię Białystok.

Obie bramki dla gości padły z rzutów karnych. Pierwszą jedenastkę wykorzystał Piotr Parzyszek, dla którego było to dziesiąte trafienie. Drugi rzut karny wykorzystał Tom Hateley, ponieważ Parzyszka nie było już na placu gry. Dla Anglika to premierowy gol w bieżących rozgrywkach. Pierwsza połowa należała do gości, lecz po zmianie stron gospodarze byli blisko wyrównania. Jednak od siedemdziesiątej minuty Ariel Borysiuk za czerwoną kartkę wyleciał z boiska i od tego momentu Piastowi grało się lepiej i Jaga nie miała już dogodnych sytuacji bramkowych. W następnej serii spotkań podopieczni Waldemara Fornalika, którzy nie przegrali od pięciu kolejnych spotkań, podejmować będą Lecha Poznań. Natomiast klub z Podlasia zagra w Krakowie z Cracovią. W tym miejscu należy wspomnieć, że prowadząca Legia przegrała w Zabrzu z Górnikiem i w tej chwili Piast do lidera traci siedem punktów.

14.06.2020, godz. 18:00 Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:2 (0:1)
Piotr Parzyszek 24′ (k), Tom Hateley 85′ (k)
żółte kartki: Zoran Arsenić, Ariel Borysiuk, Bogdan Tiru – Jakub Czerwiński.
czerwona kartka: Ariel Borysiuk 73′ (Jagiellonia).

Jagiellonia: Damian Węglarz – Andrej Kadlec, Ivan Runje, Bogdan Tiru, Zoran Arsenić, Maciej Makuszewski (87. Martin Košťál), Ariel Borysiuk, Taras Romanczuk, Jesús Imaz (79. Karol Struski), Bartosz Bida, Jakov Puljić (79. Tomáš Přikryl).

Piast: František Plach – Martin Konczkowski, Uroš Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov, Kristopher Vida, Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Patryk Tuszyński (61. Tomasz Jodłowiec), Sebastian Milewski (86. Tiago Alves), Piotr Parzyszek (80. Dominik Steczyk).