Ekstraklasa: Pasy przerwały serię Lechii i wciąż liczą się w walce o puchary

Pestka

cracovia.pl

Cracovia w 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonała 3:0 w Gdańsku miejscową Lechię i wciąż liczy się w grze o europejskie puchary. Tym samym Pasy przerwały serię Lechii – trzech kolejnych zwycięstw oraz czterech spotkań bez porażki.

Podopieczni Michała Probierza dzięki tej wygranej przeskoczyli w tabeli trójmiejski klub i do trzeciego Piasta tracą już tylko dwa oczka. Jednak należy pamiętać, że mistrzowie Polski mają do rozegrania jeden mecz więcej. Podopieczni Fornalika jutro zagrają z czwartym w tabeli Śląskiem Wrocław.

Wracając do dzisiejszego spotkania, to należy wspomnieć, że obie bramki padły po zmianie stron. Wynik meczu trzy minuty po przerwie otworzył Rafael Lopes. Dla wicemistrza świata do lat 20 z 2011 roku było to jedenaste trafienie w bieżących rozgrywkach. Wynik spotkania w siedemdziesiątej minucie ustalił Słowak Michał Siplak, który cieszył się z premierowego gola.

W następnej serii spotkań Cracovia zagra w Warszawie z Legią, a Lechiści pojada do Poznania na mecz z Lechem. Jednak zanim to nastąpi, wszystkie wymienione drużyny zmierzą się w półfinale Pucharu Polski. We wtorek Cracovia podejmie Legię, a dzień później Lech zagra z Lechią.

04.07.2020, godz. 20:00 Lechia Gdańsk – Cracovia 0:2 (0:0)