Ekstraklasa: Górnik – Zagłębie 2:1

Adam Hlousek, Kacper Michalski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy nie brakowało emocji. Były bramki, słupki, poprzeczki, videoweryfikacje oraz żółte i czerwone kartki. Ostatecznie Górnik Zabrze pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:1.

Wynik meczu w trzynastej minucie otworzył Walerian Gwilia. Sześć minut po zmianie stron po strzale Żarko Udovicicia goście wyrównali, a w sześćdziesiątej pierwszej minucie wynik spotkania po uderzeniu z przewrotki ustalił Igor Angulo. Tym samym Hiszpan z 14. trafieniami jest samodzielnym liderem wśród strzelców Ekstraklasy.

W następnej serii spotkań Zabrzanie pojadą do Białegostoku na mecz z Jagiellonią, a czerwona latarnia ligi podejmie Koronę Kielce.

23.02.2019, godz. 15:30 Górnik Zabrze Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:0)
Walerian Gwilia 13′, Igor Angulo 61′ – Żarko Udovicić 51′
żółte kartki: Dani Suarez, Giannis Mystakidis, Mateusz Matras – Martin Toth, Szymon Pawłowski, Mateusz Możdżeń.
czerwona kartka: Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec) 93′

sędziował Bartosz Frankowski  z Torunia

Górnik: Martin Chudý – Boris Sekulić,  Przemysław Wiśniewski,  Dani Suárez,  Michał Koj, Giánnis Mystakídis (46′ Kamil Zapolnik), Mateusz Matras,  Walerian Gwilia (83′. Łukasz Wolsztyński), Szymon Żurkowski (68′ Szymon Matuszek),  Jesús Jiménez, . Igor Angulo.

Zagłębie:  Lukáš Hroššo –  Giórgos Mýgas (86′ Dawid Ryndak), Piotr Polczak,. Martin Tóth, Patrik Mráz, Tomasz Nawotka,  Lukáš Greššák (33’Sebastian Milewski), Mateusz Możdżeń,  Szymon Pawłowski,  Žarko Udovičić (67’Olaf Nowak),Vamara Sanogo.

widzów: 13 884.