Ekstraklasa: Remis w Bielsko-Białej

W meczy 17. kolejki Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało na własnym stadionie z Legią Warszawa 2:2. Dla Wojskowych, którzy walczą o Mistrzostwo Polski oznacza to, że Piast znów uciekł.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataków Legii, jednak brakowało Wojskowym dokładności. W 6 minucie prócz dokładności, zabrakło też szczęścia. Demjan z bliskiej odległości pokonał Malarza i dał prowadzenie gospodarzom. Mimo ataków Legia nie mogła wyrównać, Podbeskidzie zamknięte na własnej połowie, atakowało jedynie niebezpiecznymi kontratakami. W 42 minucie czerwoną kartkę dostał  Kolcak po brzydkim faulu na Guilherme. Mimo przewagi Legionistów wynik już nie uległ zmianie w pierwszej połowie.

Druga połowa wyglądała podobnie, ale mieliśmy okazję oglądać, aż trzy  bramki! Na 1:1 wyrównał Nikolić. Dalej Legia walczyła o gola dającego zwycięstwo jednak tego zdobyło Podbeskidzie, a dokładnie Mójta w 86 minucie. Na szczęście dla Wojskowych w doliczonym czasie gry gola na wagę remisu zdobył Vranjs.

Remis dla Wojskowych oznacza, że lider Piast uciekł na kolejne dwa punkty!

Podbeskidzie – Legia 2:2

1:0 – Robert Demjan 6′
1:1 – Nemanja Nikolić 68′
2:1 – Adam Mójta 86′
2:2 – Stojan Vranjes 90+3′

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Emilijus Zubas – Adam Pazio, Krystian Nowak, Kristian Kolcak, Adam Mójta – Jakub Kowalski (90′ Dariusz Kołodziej), Adam Deja, Mateusz Możdżeń, Kohei Kato – Robert Demjan (66′ Kamil Jonkisz), Mateusz Szczepaniak.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz – Łukasz Broź (80′ Michał Żyro), Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski – Michał Kucharczyk, Stojan Vranjes, Ondrej Duda, Guilherme (66′ Ivan Trickovski) – Aleksandar Prijović (59′ Arkadiusz Piech) – Nemanja Nikolić.

Żółte kartki: Ondrej Duda, Igor Lewczuk, Tomasz Jodłowiec (Legia Warszawa).

Czerwona kartka: Kristian Kolcak /41′ – za faul na Guilherme/ (Podbeskidzie Bielsko-Biała).