Efektowny pogrom w Monachium na start Bundesligi

Bayern Monachium mocnym akcentem rozpoczął 53. sezon Bundesligi wygrywając z Hamburgerem SV 5:0.

W podstawowym składzie Bawarczyków pojawiły się dwie nowe gwiazdy: Arturo Vidal i Douglas Costa. Oczywiście nie zabrakło też Roberta Lewandowskiego z przodu. Z kolei w HSV oficjalnie zadebiutowali:  Emir Spahić, Albin Ekdal, Michael Gregoritsch oraz Sven Schipplock.

Pierwsze trafienie w sezonie 2015/16 należało do obrońcy Bayernu – Mehdi Benatii, który wykorzystał dośrodkowanie Xabiego Alonso i ramieniem wpakował piłkę do siatki. Przed przerwą gospodarze wypracowali sobie jeszcze kilka okazji, ale brakowało skuteczności, która przyszła w drugiej połowie. Na 2:0 bezradnego Rene Adlera pokonał Robert Lewandowski strzałem z bliska. Niedługo później nowy nabytek – Costa znakomicie dograł do Thomasa Muellera, który głową umieścił futbolówkę w bramce. Po czterech minutach ponownie Mueller dopisał się do listy strzelców, a dzieło zniszczenia dokończył Costa.

Bayern pewnie wygrał i pokazał, że nie bez powodu znowu jest faworytem wyścigu po mistrzostwo Niemiec.

Bayern Monachium – Hamburger SV 5:0 (1:0)
1:0 – Benatia 27′
2:0 – Lewandowski 53′
3:0 – Mueller 69′
4:0 – Mueller 73′
5:0 – Costa 87′

Bayern: Neuer – Lahm (72′ Thiago), Benatia, Boateng, Alaba – Alonso (56′ Rafinha), Vidal – Robben (65′ Goetze), Mueller, Costa – Lewandowski.

HSV: Adler – Diekmeier, Djourou, Spahić, Ostrzolek – Ekdal (61′ Olić), Jung – Ilicević (70′ Diaz), Holtby, Gregoritsch – Schipplock (70′ Lasogga).