Efekt Zidane’a! Prezes francuskiej federacji ustąpi ze stanowiska

Twitter: BeFootball

We Francji panowała wojna. Eksperci i byli piłkarze byli podzieleni na dwa obozy. Deschamps oraz Zidane. Końcowo, Didier został na stanowisku, a prezes francuskiej federacji udzielił dość kontrowersyjnej odpowiedzi.

– Nigdy się z nim nie spotkałem, nigdy nie myśleliśmy o rozstaniu z Didierem Deschampsem. On sam także nie próbował się ze mną skontaktować. Gdyby Zidane do mnie zadzwonił, nawet nie odebrałbym telefonu – powiedział Le Graet, prezes francuskiej federacji.

Poza tym, powiedział, że Zidane może robić co chcę i nie interesuje go ten temat. Te słowa wywołały burzę w mediach. Najbardziej wokalny z zawodników reprezentacji Francji był Kylian Mbappe, możliwy przyszły kapitan kadry po zakończeniu kariery w reprezentacji Hugo Llorisa – Zidane jest Francją, nie lekceważmy legend w taki sposób – napisał na Twitterze.

Oprócz afery z Zidanem mieliśmy także kłótnie Benzemy z Deschampsem, który odsunął go z kadry, gdy ten mógł wrócić po kontuzji na mundial. Karim zakończył karierę w reprezentacji. Presja narastała i francuska federacja musiała podjąć kroki.

I podjęła. Francuska federacja odsunęła obecnego prezesa związku, Le Graeta z obowiązków. Komunikat został wystosowany 11 stycznia. Le Graet pełnił ową funckje od 2011 roku. Philippe Diallo zostanie jego tymczasowym zastępcą. Prezes próbował wycofać się ze swoich słów, jednak to nie wystarczyło i został odsunięty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.