Echo głośnego transferu w Czechach. Tomáš Souček zasilił szeregi Młotów

rychlé foto pro web Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Najlepszy piłkarz, który stał się członkiem ekipy dominującej przez ostatnie lata w lidze czeskiej. Tomáš Souček znakomicie wkomponował się w nowoczesny trend, iż defensywny pomocnik nie musi wcale ograniczać się do swojej nominalnej pozycji. Nie dziwi więc fakt, że West Ham United zdecydował się podpisać z nim umowę. Notabene wszystkie znaki na niebie wskazują, że padnie rekord transferowy w Czechach. Po porozumieniu z Młotami – włodarze Slavii Praga zdecydowali się na półroczne wypożyczenie opiewające na kwotę 4,5 miliona euro z opcją wykupu po sezonie w przypadku gdy 17. drużyna Premier League nie zostanie zdegradowana do Championship. Wówczas West Ham wyłoży na stół aż 16,2 miliona euro.


Wychowanek Slavii Praga po 14 latach opuszcza swój ukochany klub. Tomáš Souček na każdym kroku podkreśla, że popularni Zszywani zapewnili mu pełny rozwój.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

„Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Jestem tylko chłopcem, który pokochał Slavię, kiedy był dzieckiem. Trudno odejść. Będę wspierać Slavię, gdziekolwiek będę.”  wypowiedź czeskiego piłkarza na gorąco po podpisaniu umowy z West Ham United.

Dzięki Slavii trafił między innymi do reprezentacji kraju. Co najważniejsze jest dwukrotnym Mistrzem Czech. Na arenie europejskiej: uczestnik Ligi Mistrzów i Ligi Europy, gdzie w sezonie 2018/2019 wraz ze swoimi kolegami awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Kolejnym wyzwaniem dla 24-letniego pomocnika będzie gra w jednej z najlepszych lig Starego Kontynentu, a taką bez wątpienia jest Premier League. West Ham United pozyskał Součka na zasadzie wypożyczenia ( 4,5 mln € ) z opcją kupna po sezonie ( 16,2 mln € ), jeśli oczywiście ekipa dowodzona przez Davida Moyesa utrzyma się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Na tę chwilę Młoty znajdują się tuż nad strefą spadkową. Zakładając, że warunek ten zostanie spełniony, Tomáš Souček stanie się najdroższym sprzedanym zawodnikiem z ligi naszych południowych sąsiadów. Dotychczas tym liderem był i nadal jest Tomáš Rosický, który zimą 2001 roku przeniósł się ze Sparty Praga do Borussii Dortmund za bagatela 14,5 miliona euro.

Zapytany o swoje pierwsze odczucia po transferze na Wyspy, 25-krotny reprezentant Czech odpowiedział tak:

Obok Ligi Mistrzów, Premier League jest największą konkurencyjną ligą w świecie futbolu. Cieszę się, że mogłem sprawdzić się na arenie Champions League ze Slavią, a teraz mogę też zmierzyć się z Premier League. To wielkie wyzwanie, ale akceptuję to. Jestem za! Rozważałem dużo ofert i cieszę się, że miałem ich tak wiele do wyboru. Muszę podziękować wszystkim tym klubom. Oczywiście nieco ten fakt utrudnił podjęcie ostatecznej decyzji. Gdybym miał tylko jedną opcję, nie musiałbym zawracać sobie głowy wyborem. West Ham to tradycyjny klub z ogromną historią. Grają w Londynie na pięknym stadionie. Granie w takim klubie będzie dla mnie wielkim wyzwaniem.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.