Dzielny Śląsk nie podołał Sewilli

W pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy dobrze grający Śląsk Wrocław uległ Sevilli 1:4.
Zdaniem ekspertów, Polacy nie zasłużyli na tak wysoką porażkę, jednak gracze z Andaluzji pokazali jak bezlitośnie wykorzystywać błędy rywali w defensywie.

Do końca pierwszej połowy Śląsk grał naprawdę dobrze. Gdyby napastnicy wrocławskiego klubu byli skuteczniejsi to mogliby do przerwy prowadzić.

W 15 minucie Śląsk niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Sobota pobawił się z lewym obrońcą Sewilli, po czym zacentrował do Marco Paixao, a ten natomiast umieścił piłkę w siatce.  W 20 minucie ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rakitić, jednak Gikiewicz świetnie wyciągnął futbolówkę. Kolejne minuty to kopanie piłki w środkowej części pola gry, aż wreszcie w 30 minucie Rakitić niedokładnie podał wprost pod nogi zawodnika Śląska. Ten jednak zaskoczony zdarzeniem uderzył wprost w bramkarza, który po chwili obronił dobitkę Paixao. W 36 minucie znowu do rzutu wolnego podchodzi Rakitić. Nie wiemy czy chciał dośrodkowywać czy też strzelać, tak czy inaczej piłka wylądowała przy słupku w siatce.

Do przerwy wszystko wyglądało dobrze, był remis 1:1 . W 56 minucie arbiter pokazał czerwony kartonik zawodnikowi wrocławskiego Śląska. Osłabiony i zmęczony blisko czterdziestostopniowym upałem Śląsk ostatecznie przegrał spotkanie 1:4 .

Sevilla FC 4:1 Śląsk Wrocław (1:1)