Dyrektor sportowy PSG o Mbappe: Tu nie chodzi o pieniądze

Kylian Mbappe

psg.fr


W wywiadzie opublikowanym w dzisiejszym L’Équipe dyrektor sportowy Paris Saint-Germain, Leonardo, poruszył temat przyszłości Kyliana Mbappé.

Były pomocnik zaprzecza, jakoby złożono konkretną ofertę Francuzowi, a finansowa strona przedłużenia umowy jest najmniej istotnym aspektem.

– Nie złożyliśmy żadnej konkretnej oferty. Jest jeden ważny element – myślę, że ostatnią rzeczą, jaką wpiszemy do kontraktu, będzie pensja. Chcemy stworzyć mu jak najlepsze warunki, aby mógł być jak najlepszym zawodnikiem. Praktycznie nigdy nie [rozmawialiśmy o pieniądzach], bo nie o to chodzi. Kylian ma tak wysoką wartość, że myślę, że jest o to spokojny – to sprawa drugorzędna. Myślę, że znalezienie tej liczby zajmie mu dwie minuty na koniec – podkreślił Leonardo.

– To kwestia percepcji. Kiedy francuski piłkarz zaczyna swoją przygodę z piłką, jego celem jest gra za granicą. Nie jest zaskoczeniem, że większość drużyny, która zdobyła mistrzostwo świata w 1998 roku, grała za granicą. Tak samo było w 2018 roku – Kylian był jedynym zawodnikiem w wyjściowej jedenastce Francji, który grał we Francji. Pogba i Griezmann nigdy nie grali we Francji, Zidane większość swojej kariery spędził za granicą – tłumaczył dalej działacz – Ale w tamtych czasach nie mieliście klubu wielkości PSG. Nie jesteśmy klubem sprzedającym, a to zmienia twój sposób myślenia. Teraz myślę, że Kylian ma naprawdę wiele do przemyślenia. W sobotę na stadionie panowała niesamowita atmosfera [podwójne trafienie Mbappé w meczu z Saint-Étienne]. Coś się tworzy, nie tylko dla niego. Nie jestem tu po to, by się nad nimi pastwić, ale inne kluby nie mają takich ultrasów jak nasz. To może odegrać pewną rolę.

– Nie potrafiłbym powiedzieć, ale mamy swoje szanse. Dopóki nie podpisze kontraktu gdzie indziej, zrobimy wszystko, żeby go zatrzymać. Nie sądzę, by podjął decyzję na podstawie wyniku meczu z Realem Madryt. Mamy pokolenie, które się przebija, mamy młodych zawodników z akademii, chcemy dokonać innych inwestycji. To, co Katar zrobił w ciągu ostatnich 10 lat, umieściło PSG wśród wielkich klubów. Teraz klub jest rzeczywistością. Jest kochany, podziwiany, szanowany – zakończył Leonardo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.