Dublet Karola Świderskiego w MLS. Bardzo dobry występ reprezentanta Polski

Karol Świderski Charlotte FC

Charlotte FC

26-letni napastnik zdobył dwie bramki w zremisowanym 2:2 meczu między Charlotte FC a FC Cincinnati.

W 14. minucie Karol Świderski po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców, otwierając tym samym wynik spotkaniu. 26-letni snajper zbiegł na krótki słupek, a następnie uprzedził obrońców i wykorzystał dogranie z bocznej strefy autorstwa Kerwina Vargasa.

Na drugie trafienie Świderskiego nie musieliśmy długo czekać. W 24. minucie Polak znów doskonale odnalazł się w polu karnym przeciwnika, tym razem po dośrodkowaniu Jaylina Lindseya. Chwilę później w ekwilibrystyczny sposób umieścił piłkę w bramce.

Ostatecznie drużyna polskiego snajpera zremisowała to spotkanie 2:2. Warto zaznaczyć, że występ po stronie Charlotte FC zanotowali także Jan Sobociński oraz Kamil Jóźwiak. Pierwszy z nich pojawił się na placu gry w 36. minucie, natomiast były zawodnik Lecha Poznań wszedł po godzinie gry.

Charlotte FC zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej Major League Soccer z dorobkiem 26 punktów. Dla Karola Świderskiego były to gole numer 6 i 7 w obecnym sezonie ligowym. Do tego 26-latek ma na swoim koncie trzy asysty.