Drużyny Glika i Rybusa ze zwycięstwami w piątkowy wieczór

W piątek 18.11 w Ligue 1 rozegrano 2 spotkania.

W pierwszym z nich o godzinie 20 Lorient podejmowało AS Monaco. Chyba nikt przed spotkanie nie sądził, że gospodarze czyli ostatnia drużyna ligii będą w stanie pokonać wicelidera. Strzelanie bramek drużynie z Księstwa nie przyszło jednak tak łatwo. Pierwszy do siatki trafił Radamel Falcao w 64 minucie. Wykorzystał on przypadkowe odpicie się piłki od obrońcy i z najbliższej odległości uzyskał trafienie. Zaledwie 3 minuty później było już 2:0. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Thomas Lemar. Wynik ustalił, również z rzutu wolnego, Gabriel Boshilla, jednak jego trafieniu znacząco dopomógł rykoszet.

Kamil Glik rozegrał całe spotkanie i według serwisu Sofascore otrzymał ocenę 7.6. Średnia ocena gości wynosiła 7.16

W drugim meczu Lille podejmowało Olympique Lyon. Gola już w 3 minucie zdobył Maxwel Cornet. Znacznie ułatwił mu to kolega z zespołu Jordan Ferri, który minął bramkarza a następnie podał piłkę piłkę niekrytemu Francuzowi. W 55 minucie Lille otrzymało drugi cios. Tym razem nie  była to stracona bramka, lecz czerwona kartka za drugie przewinienie Sankhary. Wynik jednak do końcowego gwizdka pozostał bez zmian.

Maciej Rybus zagrał dla Lyonu 80 minut, otrzymał najgorszą ocenę indywidualną wynoszącą 6.6. Średnia dla drużyny wynosiła 7.14

Lorient 0- 3 Monaco

Lille 0 -1 Olympique Lyon