Swansea w sobotnim pojedynku 25.kolejki Premier League na własnym obiekcie zremisowała 1:1 z Crystal Palace.

Polscy kibice z ogromną ciekawością podeszli do tego spotkania, ponieważ wszyscy czekali na świetną grę na linii w wykonaniu Łukasza Fabiańskiego.

Początkowe fragmenty zawodów upłynęły pod znakiem nieudanych dośrodkowań z obu stron. W 13. minucie zobaczyliśmy pierwszego gola w tym meczu, a zdobył Sigurdsson, który popisał się genialnym uderzeniem z rzutu wolnego. Szybko zdobyta bramka wzbudziła apetyt wśród gospodarzy, czego najlepszym dokumentem były okazje Ayewa oraz Routledge’a, lecz w obu przypadkach futbolówka minimalnie mijała zamierzony cel. Piłkarze Swansea do szatni schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po przerwie do ciężkiej pracy zabrali się przyjezdni, co zostało uhoronowane w 47.minucie, kiedy to Scott Dann wykorzystał dobre podanie od Delaney’a i zagraniem z bliskiej odległości wyrównał stan meczu. W 54. minucie do notesu arbitra trafił Delaney. Kilka chwil potem ukarany kartką został kolejny zawodnik Cristal Palace, a mianowicie Jedinak. Piłkarską nudę na siedemnaście minut przed końcem próbował zażegnać Barrow, ale jego strzał zza pola karnego poszybował nad poprzeczką. Żółte kartki nie ominęły również zawodników gospodarzy, czego najlepszym dowodem była sytuacja z 75. minuty, gdzie Fernandez popisał się kompletnie nieudolnym odbiorem piłki. Na Liberty Stadium oglądaliśmy sporo kornerów, jednak większość z nich nie przyniosła większego zagrożenia pod jakąkolwiek bramką. Sędzia główny doliczył cztery minuty do podstawowego czasu, lecz z żadnej ze stron nie udało się wykorzystać tego prezentu. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Występ Łukasza Fabiańskiego trzeba ocenić pozytywnie. Polski goalkeeper miał prawo narzekać na swoich obrońców.

Swansea 1:1 Crystal Palace

Strzelcy:

1:0 Sigurdsson (13′)

1:1 Dann (47′)

Żółte kartki: Fernandez (75′) – Delaney (54′), Jedinak (56′)

Skład gospodarzy: Fabiański – Rangel (85. Naughton), A. Williams (C), F. Fernández, Taylor – Britton, Cork – Routledge (61. Barrow), Sigurdsson, Paloschi (86. B. Gomis) – A. Ayew

Skład gości: Hennessey – J. Ward, Dann, Delaney, Souaré – Mutch, Jedinak (C) – Zaha, Cabaye (71. H. Boateng), Čung-Jong (46. Chamakh) – Adebayor (85. Campbell)