Doświadczony bramkarz na dłużej w Zagłębiu. “Cieszymy się, że z nami zostaje”

zaglebie.com

Zagłębie Lubin poinformowało o przedłużeniu współpracy z bramkarzem Jasminem Buriciem. Bośniak parafował roczny kontrakt.  

Jasmin Burić trafił do zespołu z Dolnego Śląska na początku sezonu 2022/2023. W drużynie prowadzonej najpierw przez Piotra Stokowca, a następnie przez Waldemara Fornalika, rozegrał 5 spotkań w lidze. Dołożył do tego dwa występy w rozgrywkach o krajowy puchar. Wpuścił w nich łącznie 10 bramek. Z kolei w dwóch spotkaniach zachował czyste konto.

Doświadczony bramkarz, pełniący to tej pory funkcję rezerwowego, doszedł z klubem do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Na jego mocy Bośniak pozostanie piłkarzem “Miedziowych” do końca przyszłego sezonu.

– Jednym z naszych celów było przedłużenie wygasającej umowy z Jasminem i cieszymy się, że z nami zostaje, ponieważ jest to doświadczony golkiper, który w każdej chwili jest gotów, by pomóc drużynie na boisku, a także stanowi ważne ogniwo szatni, od którego młodzi bramkarze z Akademii mogą wiele się nauczyć. Jasmin, życzymy powodzenia – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego, Piotr Burlikowski.

Piłkarz w nadchodzących rozgrywkach również powinien mieć problemy z regularną grą. Niepodważalnym numerem jeden w bramce Zagłębia pozostaje Grek Sokratis Dioudis, który wczoraj parafował nową umowę.

Zagłębie, podobnie jak większość zespołów występujących w Ekstraklasie, rozpoczęło już przygotowania do nowego sezonu. Dzisiaj (28.06) drużyna Waldemara Fornalika wyjechała na kilkudniowy obóz do Arłamowa. W autobusie, kierującym się na Podkarpacie, znalazło się 27 piłkarzy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.