Doniesienia: Mendes podjął działania w sprawie Fatiego

Ansu Fati

Zdjęcie: Shutterstock/Christian Bertrand

Ansu Fati w ostatnich miesiącach wyraźnie nie jest w optymalnej formie.

Postawa skrzydłowego wywołuje różne spekulacje transferowe. Do tej pory Hiszpan był łączony przede wszystkim z Manchesterem United. Jednakże jego agent – Jorge Mendes miał zaoferować usługi 20-latka także innym klubom z Anglii: Arsenalowi, Liverpoolowi czy Newcastle United. To pokazuje, że sztab Fatiego powoli przygotowuje grunt pod ewentualne przenosiny.

Doniesienia można na razie traktować z przymrużeniem oka, jednakże nie jest tajemnicą słaba sytuacja finansowa Barcelony. A sprzedaż Fatiego dałby spory zastrzyk do budżetu. Sam zainteresowany ostatnio gra także coraz rzadziej. Co prawda w sezonie 2022/23 Fati wystąpił w 23 występach ligowych, ale tylko raz w pełnym wymiarze czasowym. W miniony weekend dostał jedynie siedem minut w meczu z Bilbao. No i – trzeba pamiętać o jego częstych problemach zdrowotnych. Głównie to blokuje rozwój zawodnika.

Zatem nic dziwnego, że Ansu jest rozczarowany, a i w samym klubie panuje raczej pesymizm – w końcu to on przejął “dziesiątkę” po Lionelu Messim i miał być być przyszłością tego klubu. Tymczasem na ten moment jest raczej bliższy, by opuścić “Blaugranę”. Najbliższe tygodnie mogą być decydujące o jego przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.