Dogrywka w Londynie dała awans PSG

Chelsea Londyn zremisowała 2:2 po dogrywce w rewanżowym starciu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. Do ćwierćfinału awansowali Paryżanie dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie rozegrane w stolicy Francji zakończyło się remisem 1:1.

Od początku spotkania nie brakowało wielu emocjonujących sytuacji, ostrych starć czy też pojedynków najwyższych lotów. Jednym słowem był to mecz przez duże M. Pierwsza połowa mogła wydawać się w porównaniu z dalszym czasem gry nieco słabsza, ale brak goli zrekompensowali kibicom piłkarze, którzy walczyli do upadłego. W 31. minucie po ostrym faulu czerwoną kartkę obejrzał Zlatan Ibrahimović. Sytuacja była dość kontrowersyjna. Szwed nie zgadzał się z arbitrem, ale decyzja zapadła i PSG musiało grać w jednego mniej.

W drugiej połowie trwała wymiana ciosów. Dogodnych sytuacji nie brakowało, ale gole wciąż nie padły. Aż do 81. minuty, gdy prowadzenie gospodarzom dał Gary Cahill. Wszyscy na stadionie, jak i przed telewizorami zapewne myśleli, że goście już się nie podniosą, ale pięć minut później wyrównał były gracz Londyńczyków, David Luiz. Remis 1:1 i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

W 96. minucie gola na 2:1 zdobył z rzutu karnego Eden Hazard. Arbiter podyktował „jedenastkę” za zagranie piłki ręką w polu karnym przez Thiago Silvę. Paryżanie w kolejnych minutach zaatakowali bramkę Chelsea. Wiedzieli doskonale, że remis da im awans. Ich marzenie spełniło się w 114. minucie, gdy wyrównującego gola strzałem głową zdobył Thiago Silva. Brazylijczyk w najlepszy możliwy sposób zrehabilitował się za błąd sprzed kilkunastu minut.

PSG awansowało do ćwierćfinału i widać, że podopieczni trenera Blanca mają wielki potencjał, aby dojść w tych rozgrywkach naprawdę daleko. Zespół ze stolicy Francji zagrał dojrzale i z sezonu na sezon widać postępy w tym zespole. Z taką grą jak w dwumeczu przeciwko Chelsea będą jednym z faworytów do końcowego triumfu w Champions League.

11.03.2015, godz.20.45, Liga Mistrzów, 1/8 finału, mecz rewanżowy: Chelsea Londyn – Paris-Saint Germain 2:2 po dogrywce (0:0; 1:1)

Gole:

Gol 1:0 – 81′ Cahill

Gol 1:1 – 86′ Luiz

Gol 2:1 – 96′ Hazard(K)

Gol 2:2 – 114′ Silva

Chelsea: Courtois – Ivanović, Terry, Gol Cahill, Azpilicuetazolta-kartka-yellow-card Ramires(91′ Drogba), Matić(84′ Zouma) – zolta-kartka-yellow-card Oscar(46′ Willian), Fabregas, Gol Hazard – zolta-kartka-yellow-card Costa

PSG: Sirigu – Marquinhoszolta-kartka-yellow-card Gol Luiz, Gol Silva, Maxwell – zolta-kartka-yellow-card Veratti(83′ Lavezzi), zolta-kartka-yellow-card Motta, zolta-kartka-yellow-card Matuidi(83′ Rabiot) – Cavani, czerwona-kartka-red-card Ibrahimović, Pastore(118′ van der Wiel)