Dłuższa przerwa Jakuba Błaszczykowskiego

Kuba Błaszczykowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jakub Błaszczykowski wrócił ze zgrupowania reprezentacji Polski z naciągniętym mięśniem przywodziciela uda. Skrzydłowy “Białej Gwiazdy” z pewnością nie pojawi się w sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce.

Potwierdziły się przypuszczenia lekarzy reprezentacji Polski dotyczące urazu Jakuba Błaszczykowskiego. Kapitan “Białej Gwiazdy” ma uszkodzony mięsień przywodziciela uda i będzie poddawany zabiegom rehabilitacyjnym – czytamy w komunikacie klubowym. Jakub Błaszczykowski pojawił się w meczu przeciwko Austrii w drugiej połowie, ale po kilku minutach o własnych siłach opuścił murawę. – Pomocnik Wisły Kraków na pewno nie wystąpi w meczu przeciwko Koronie Kielce, ale sztab medyczny Klubu będzie robił wszystko, aby był gotowy na następne spotkania, w tym na Derby Krakowa – podaje krakowski zespół. Klub wstrzymuje się z podaniem dokładnego terminu powrotu, ale prawdopodobnie Kuba Błaszczykowski pomoże swoim kolegom w ligowych bojach ze miesiąc.

Wisła Kraków w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce, z kolei już za nieco ponad tydzień odbędą się prestiżowe Derby Krakowa, na których zostaną wyprzedane bilety. Wczoraj wieczorem podano, iż sprzedano ponad 29 tysięcy wejściówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *