Dlaczego Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki

Marca.com

Od kliku dobrych tygodni, czy nawet miesięcy w sieci i prasie sportowej huczy od domysłów czy Robert Lewandowski dostanie Złotą Piłkę. Bardzo bym chciał żeby ją dostał. Niestety ja wiem, że tak się niestanie. Skąd wiem? Nie wiem, tak sądzę! A czemu moim zdaniem nie dostanie? Bo nie zasłużył! 

Być może wielu z Was się oburzy, jak mogę się nie cieszyć z sukcesu rodaka. Cieszę się i to bardzo. Jestem wielkim kibicem Roberta. Dzięki niemu stałem się kibicem Bayernu, klubu którego nie lubię. Jednak kibicem się stałem bo gra tam Lewandowski, jeden z najlepszych Polskich piłkarzy w historii! Obecnie najlepszy napastnik na świcie, to jest niepodważalne! Niestety biorąc pod uwagę ostatni rok, “Lewy” nie jest najlepszym piłkarzem na świecie.

Marca.com

Uważam, że nagrodę dla najlepszego piłkarza roku powinien dostać C. Ronaldo. Moim zadaniem to jest najlepszy piłkarz ostatniej dekady. Portugalczyk jest coraz starszy. Przez kontuzję kolana nie błyszczy tak jak jeszcze klika miesięcy temu i Robert za rok ma szansę wskoczyć na jego miejsce. W tym roku jednak to Ronaldo dostał Złotego Buta. Gwiazda “Królewskich” zdobyła 48 goli przeliczonych na 96 punktów, Lewandowski 17 goli czyli 34 punkty. Niestety, ale liczby nie przemawiają za napastnikiem reprezentacji Polski.

worldsoccer.com

Jeśli nie Ronaldo to Messi. Argentyńczyk jest przez wielu ekspertów na świecie stawiany jako pewniak do tegorocznej Złotej Piłki. Gwiazda FC Barcelony, również strzela więcej bramek niż Lewandowski, w klasyfikacji do “Złotego buta”, Messi miał 43 bramki, czyli 86 punktów. Dodatkowo wraz z Dumą Katalonii wygrał wszystko co było do wygrania w poprzednim sezonie, z Ligą Mistrzów na czele.

W obecnym sezonie Robert Lewandowski ma więcej goli na koncie od Messiego i Ronaldo. Zajmuje  czwarte miejsce, ale ma tylko dwa punkty straty do lidera, czyli brakuje mu jednej bramki. Jeśli Polak utrzyma formę strzelecką ma szansę na zdobycie Złotego Buta. Jest w czołówce strzelców w Lidze Mistrzów i Bundeslidze, do tego ma szansę z Bayernem wygrać LM. Błyszczy w reprezentacji Polski, został najlepszym strzelcem eliminacji do Euro w Paryżu. Jednak Złota Piłka to nagroda za cały rok, a o Lewandowskim jako kandydacie do tej nagrody zrobiło się głośno, kiedy w rekordowo szybkim czasie wpakował Wilkom pięć bramek. Przypomnijmy, że kiedyś już w barwach Borussii, strzelił cztery gole Realowi Madryt! Również zahuczało o Lewym, jednak Złotej Piłki nie dostał, mimo, że został najlepszym strzelcem w Bundeslidze.

Kamil Chmielewski

W tym roku Lewandowski Złotej Piłki nie dostanie, niestety ale fakty są jakie są. Liczby i tytuły nie kłamią. Mam nadzieję, że będzie w pierwsze trójce. To czego dokonał na jesieni tego roku, plus to czego dokona na wiosnę i na Euro w Paryżu, może zapewnić mu tą nagrodę za rok. O ile Robert utrzyma formę super snajpera. Czego mu z całego serca życzę. Trzymajmy kciuki za naszą gwiazdę.


4 thoughts on “Dlaczego Lewandowski nie dostanie Złotej Piłki

      1. Lewandowski jest najlepszy na swojej pozycji i to jest fakt. Messi, Ronaldo to inna pozycja i jednak na tą chwile będąc obiektywnym to oni są lepsi (Przynajmniej byli). Lewandowski numer trzy na świcie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *