Derby Dolnego Śląska rzutem na taśmę dla Śląska Wrocław

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Śląsk Wrocław przed własną publicznością pokonał z Zagłębie Lubin (1:0). W derbach Dolnego Śląska niestety momentami wiało nudą.

W pierwszej połowie ciekawych akcji mieliśmy jak na lekarstwo. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Arkadiusz Woźniak, ale Jakub Słowik popisał się fenomenalną interwencją. Jeszcze w 70. minucie po strzale głową Robert Pich był bliski otwarcia wyniku, ale Martin Polacek był na posterunku. Na pierwszego gola musieliśmy poczekać do doliczonego czasu gry. Kamil Vacek z rzutu wolnego dośrodkował na głowę Mathieu Scalet, a z bliskiej odległości futbolówkę wpakował do siatki Piotr Celeban.