Debiuty Michała Helika i Jarosława Jacha w Anglii

cpfc.co.uk

Jarosław Jach z Crystal Palace oraz Michał Helik z Barnsley FC zadebiutowali wczoraj w swoich zespołach. “Orły” po rzutach karnych odpadły z Pucharu Ligi Angielskiej, zaś “The Redsawansowali dalej.

26-letni Jach powrócił do Anglii po okresie wypożyczenia z Rakowa Częstochowa i dość niespodziewanie otrzymał okazję do debiutu w Crystal, do którego trafił w styczniu 2018 roku z Zagłębia Lubin za prawie 3 miliony euro. Tym razem obrońca przepracował okres przygotowawczy z zespołem. Przeciwko Bournemouth zaprezentował się na tyle dobrze, że może znajdzie się dla niego miejsce w kadrze meczowej w Premier League. “Orły” w konkursie jedenastek okazały się słabsze od “Wisienek” (10-11), a jedną z bramek z “wapna” zdobył Jarosław Jach.

Natomiast Michał Helik, który kilka tygodni temu zamienił Cracovię na klub z Championship ma o wiele łatwiejsze zadanie, by regularnie pokazywać się na boisku.We wtorkowym Pucharze Ligi Angielskiej wybiegł w podstawowym składzie przeciwko Middlesbrough i spędził na nim pełne 90 minut. Jego drużyna pokonała rywali na ich obiekcie (2:0).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.