Debiutant zagra ze Słowacją

Już we wtorek swój pierwszy oficjalny mecz jako członek UEFA rozegra reprezentacja Gibraltaru. Przeciwnikiem debiutanta w meczu, który zostanie rozegrany na stadionie w portugalskim Faro będzie Słowacja.

 

24 maja 2013 roku Gibraltar został pełnoprawnym członkiem UEFA.

Wkrótce też rozpoczęto poszukiwania stadionu odpowiadającego wymogom europejskiej federacji. Latem piłkarskie władze brytyjskiej enklawy porozumiały się z Portugalią w sprawie rozgrywania oficjalnych spotkań na jej terytorium.

We wtorek Gibraltar zadebiutuje przeciwko Słowacji w oficjalnym meczu UEFA na zlokalizowanym na przedmieściach Faro biało-błękitnym Estadio Algarve. Ten wybudowany na Euro 2004 obiekt będzie areną także innych spotkań rozgrywanych w najbliższych latach przez Gibraltar “u siebie”.

Dotychczas kadra Gibraltaru rozgrywała mecze z klubami angielskimi lub reprezentacjami wysp w ramach odbywającego się co dwa lata turnieju Island Games. W meczu z Wyspami Owczymi Gibraltarczycy odnotowali przed dwoma laty swój bodaj największy dotychczasowy sukces, zwycięstwo 3:0.

Także Wyspy Owcze będą kolejnym, po Słowacji, rywalem Gibraltaru w meczu towarzyskim. Spotkanie zaplanowano na 1 marca 2014 r. Piłkarze z brytyjskiej enklawy również ten pojedynek rozegrają na wynajmowanym stadionie w Algarve.

 

źródło: wp.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *