Czterech zawodników żegna się z Górnikiem Zabrze. Odchodzi ich najlepszy snajper

Dani Suarez, Adam Wolniewicz, Igor Angulo / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Oficjalna strona Górnika Zabrze poinformowała o odejściu aż czterech piłkarzy. W ich gronie znalazł się Igor Angulo, najlepszy strzelec drużyny z Zabrza.

Wraz z końcem tego sezonu Górnik Zabrze straci swoich czterech zawodników. Oprócz rozstania z Igorem Angulo, Marcin Brosz nie będzie mógł liczyć na pozostanie Szymona Matuszka, Dawida Kopacza i Kamila Zapolnika. Umowy wszystkich tych piłkarzy wygasają po sezonie i nie zostaną przedłużone.

Igor Angulo

Zdecydowanie największym osłabieniem zabrzan będzie utrata Angulo. Po czterech latach spędzonych na Śląsku, Hiszpan wyjedzie za granicę. Prawdopodobnie będą to Indie. 36-latek pomógł Górnikowi awansować do elity i znacznie przyczynił się do pozostania w niej na kolejne sezony. W roku 2016, Angulo zagrał swoje pierwsze mecze w I Lidze. W trakcie całej kampanii zdobył on 17 bramek, dokładając do tego 5 ostatnich podań. Jak się później okazało, został on królem strzelców. W następnych trzech sezonach wystąpił on w 120 meczach, w trakcie których zdobył aż 71 bramek i zaliczył 16 asyst. Tak samo jak w swoim pierwszym sezonie gry w Zabrzu, zeszły rok okazał się być bardzo dobrym dla napastnika. Sezon 2018/19 zakończył on z 24 trafieniami w Ekstraklasie, co pozwoliło mu zostać królem strzelców, tym razem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Szymon Matuszek

Oprócz hiszpańskiego napastnika, dużą stratą dla Górnika będzie brak Szymona Matuszka. Kapitan „Trójkolorowych” – tak samo jak Angulo – po czterech latach opuszcza szeregi Górnika. Matuszek trafił do Zabrza, gdy klub grał jeszcze w Ekstraklasie, niestety w tym samym roku spadł on z ligi. Pomocnik został jednak w Górniku, z którym chciał wrócić do elity. Tak też się stało, a Matuszek miał w tym duży udział jako kapitan. W kolejnym sezonie sensacyjnie wywalczyli oni sobie miejsce w europejskich pucharach, w których rozegrali jednak tylko jedną rundę. Mimo wszystko kibice w Zabrzu dobrze zapamiętają 31-latka. Dla „Górników” rozegrał on 140 spotkań, w których zdobył 11 goli i zaliczył 3 asysty.

Dawid Kopacz i Michał Zapolnik

Obaj ci piłkarze, tak samo jak wyżej wymienieni kończą swoją przygodę z Górnikiem.

Dawid Kopacz wraca do VfB Stuttgart, z którego został wypożyczony. Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do ekipy z Zabrza przed startem tegorocznych rozgrywek. Grał on przede wszystkim w linii pomocy. Rozegrał on w tym sezonie 25 spotkań, w których zaliczył jedynie jedną asystę.

Jeśli chodzi natomiast o Zapolnika, to sytuacja wygląda nieco inaczej. Jego kontrakt wygasa i nie zostanie przedłużony. Działacze klubu z Zabrza nie widzą dla niego przyszłości w tej drużynie, więc po sezonie będzie on mógł szukać nowego pracodawcy. Pomocnik po dwóch latach gry dla „Trójkolorowych” pożegna się z klubem dla którego rozegrał 46 gier. Strzelił on 7 goli i zaliczył tyle samo asyst.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.