Czerczesow selekcjonerem Rosjan

Paweł Maul (Piłkarski Świat)

Stanisław Czerczesow wraca do gry. Rosjanin podpisał kontrakt z miejscową federacją i został nowym selekcjonerem reprezentacji swojego kraju.

Czerczesow w przeszłości prowadził m.in. Spartak Moskwa, Dynamo Moskwa i Terek Grozny. W październiku zeszłego roku przejął Legię Warszawa, po słabych występach za kadencji Henninga Berga. Rosjanin wprowadził swoją dyscyplinę, która szybko zaczęła procentować.

Ostatecznie Legia skończyła sezon z mistrzostwem Polski i Pucharem Polski, jednak włodarze klubu nie zdecydowali się kontynuować współpracy m.in. z powodu niechęci trenera do zmiany asystenta.

Od tamtej pory pozostawał bez pracy, jednak na brak ofert długo narzekać nie musiał. Od dawna mówiło się, że może zostać selekcjonerem reprezentacji Rosji. Po nieudanym Euro 2016 ze stanowiskiem pożegnał się bowiem Leonid Słucki.

Jeżeli zespół narodowy pod wodzą Czerczesowa będzie spisywał się dobrze, pozostanie selekcjonerem prawdopodobnie również w czasie mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku, których gospodarzem będzie właśnie Rosja.

1 thought on “Czerczesow selekcjonerem Rosjan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.