Cracovia odpadła z Pucharu Polski

W rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Cracovia Kraków uległa na własnym stadionie pierwszoligowemu Zagłębiu Sosnowiec (0:2). W pierwszym pojedynku tych drużyn lepsi okazali się piłkarze prowadzeni przez Jacka Zielińskiego (1:2).

W. 3 minucie groźny strzał oddał Mateusz Cetnarski, lecz piłka minęła minimalnie poprzeczki. Z kolei w 7. minucie z lewej strony ładnie dośrodkował Paweł Jaroszyński wprost na głowę Diabanga, a ten niestety trafił w słupek. Po całkiem niezłym początku, gra „Pasów” już nie była efektowana, a do głosu doszli goście. W 26. minucie fantastycznym strzałem popisał się Martin Pribula i było już 0:1 dla Zagłębia. Asystę przy bramce zaliczył Jacek Wilk, dla którego jest to pierwszy występ w Zagłębiu Sosnowiec. W końcówce pierwszej części, grający w środku obrony Miroslav Covilo sfaulował w polu karnym rywala, a sędzia odgwizdał rzut karny. Natomiast jedenastkę pewnie wykorzystał Sebastiana Dudek i było już 0:2 dla gości.

Po zmianie stron „Pasy” nadal dominowały, ale cały czas brakowało wykończenie, podopieczni Artura Derbina skupili się na grze z kontry. W krakowskim zespole akcje starał się napędzać młodziutki Mateusz Wdowiak. Dzisiaj w kadrze meczowej nie znalazł się 18-letni Bartosz Kapustka, gdyż dopiero co wrócił z reprezentacji Polski. Widoczny był jego brak na boisku. Jednak kibice Cracovii mają nadzieję, iż w poniedziałek w ramach 16. kolejki ich przeciwko Lechii Gdańsk zespół zaprezentuje się lepszej strony. Należy również podkreślić dobrą atmosferę na trybunach. Blisko 500. fanatyków z Zagłębia zasiadło na stadionie i do zdarcia gardeł dopingowali swój zespół.

Cracovia Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
Pribula 26’, Dudek 40’ (k)

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Covilo, Polczak, Jaroszyński (Zjawiński)– Diabang, Dąbrowski, Budziński, Cetnarski (Wołąkiewicz) – Rakels (Wdowiak), Jendrisek

Zagłębie: Fabisiak – Sołowiei, Fidziukiewicz (Fonfara), Markowski, Dudek – Pribula, Wilk, Udovicić, Matusiak, Budek (Sierczyński) – Paluchowski