Cracovia nadal w formie ogrywa Górnika

Cracovia.pl

W ramach 22. kolejki będąca w czołówce ligowej Cracovia Kraków przy ulicy Kałuży podejmowała przedostatni w tabeli Górnik Zabrze. Gospodarze nie dali żadnych szans swojemu przeciwnikowi i zwyciężyli 3:0.

Już pierwsza akcja przyniosła bramkę dla „Pasów”. Młody Bartosz Kapustka idealnie wykorzystał akcję sam na sam z golkiperem, a asystę zanotował aspirujący do gry w reprezentacji Damian Dąbrowski. Nieco ponad kwadrans na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0. Tym razem Paweł Jaroszyński ruszył lewą stroną, oddał futbolówkę do Erika Jendriska, a ten fantastycznym uderzeniem pokonał Radosława Janukiewicza. Kilka minut później wynik na 3:0 podwyższył Mateusz Cetnarski, dla którego było to już ósme trafienie w sezonie.

Przed rozpoczęciem drugiej części gry szkoleniowiec Zabrzan, Leszek Ojrzyński postanowił zmienić niewidocznego w pierwszej połowie Szymona Matuszka, który w zimowym okienku przyszedł z Dolcanu Ząbki. Zastąpił go na murawie dobrze znany krakowskim kibicom Sebastian Steblecki, który przed wyjazdem do Holandii swoją klasę potwierdził właśnie w Cracovii Kraków. Widać było po piłkarzach „Pasów”, iż nie zadowalał ich rezultat i raz po raz atakowali bramkę strzeżoną przez byłego bramkarza Pogoni Szczecin Radosława Janukiewcza.

Cracovia Kraków – Górnik Zabrze 3:0 (3:0), 13.02.2016
Kapustka 3’, Jendrisek 22’, Cetnarski 29’

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Dąbrowski, Budziński – Wójcicki, Cetnarski (Anton Karachankov), Kapustka (Zejdler)– Jendrisek (Zjawiński)

Górnik:Janukiewicz – Sadzwicki, Danch, Szeweluchin, Magiera – Sobolewski (Ken Kallaste), Matuszek (Steblecki)– Madej, Kwiek, Gergel, Kante (Skrzypczak)

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)