Coppa Italia: Pewny awans Napoli

SSC Napoli (Twitter)

W meczu 1/8 finału Coppa Italia SSC Napoli wygrało z AC Perugią 2:0 i awansowało do 1/4 finału tych rozgrywek.

W pierwszym wtorkowym meczu 1/8 finału Coppa Italia, Napoli podejmowało u siebie Perugię. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli gospodrze.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. Sprzed pola karnego strzelał Pietro Iemello, ale uderzył tuż obok bramki. W 12. minucie blisko gola byli podopieczni Gennaro Gattuso, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad bramką strzelił Kostas Manolas. Następna akcja Napoli zakończyła się rzutem karnym. W polu karnym faulowany był Hirving Lozano, a sędzia po analizie VAR wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Lorenzo Insigne i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Chwilę później Napoli miało drugi rzut karny, tym razem za zagranie ręką zawodnika Perugii. Ponownie do karnego podszedł Insinge i ponownie pewnie go wykonał. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy mieliśmy jeszcze jedną jedenastkę, tym razem dla gości po zagraniu ręką Elseida Hysaja. W przeciwieństwie do Insinge, Pietro Iemmello nie wykorzystał jednak karnego, lepszy od napastnika Perugii okazał się David Ospina. Do przerwy Napoli prowadziło z Perugią 2:0.

Na początku drugiej połowy straty Perugii mógł zmniejszyć Cristian Buonaiuto, ale jego strzał okazał się za słaby i Ospina pewnie chwycił piłkę. Okazję na podwyższenie prowadzenie mieli także gospodarze, ale Lozano kopnął wysoko nad bramką. Blisko gola kontaktowego dla gości był Diego Falcinelli, lecz główkował minimalnie niecelnie. W końcowych minutach spotkania jeszcze sprzed pola karnego strzelał Eljif Elmas jednak dobrą interwencją popisał się Andrea Fulignati i ostatecznie Napoli wygrało z Perugią 2:0 i awansowało do 1/4 finału Coppa Italia.

Napoli nie zagrało tego meczu największym nakładem sił, ale potrafili wykorzystać swoje okazje mimo, że głównie były to rzuty karne, no, ale patrząc na Perugię wykorzystanie ich nie jest takie proste.