Co z przyszłością Stali Mielec? Prezes uspokaja

FKS Stal Mielec S.A.

Z początkiem lipca Stal Mielec poinformowała o odejściu dwóch głównych sponsorów PZU i Polskiej Grupy Energetycznej. W piątek odbyła się specjalna konferencja prasowa prezesa Jacka Klimka, który poinformował o przyszłości mieleckiego klubu. Najważniejsza informacja jest taka, że funkcjonowanie klubu w ciągu najbliższego roku nie ulegnie zmianie. 

Na początku konferencji prezes Stali, Jacek Klimek podziękował obydwu firmom za współpracę podkreślając, że była to bardzo owocna współpraca.

“PGE i PZU były godnie reprezentowane na salonach Ekstraklasy. Klub wykonał wszystkie zobowiązania reklamowe, z naddatkiem. Stal była kontrolowana co kilka miesięcy, wszystkie audyty związane ze sponsoringiem otrzymywały pozytywne opinie”.

Następnie prezes oświadczył, że budżet klubu w przyszłym sezonie będzie na takim samym poziomie, jak w poprzednich rozgrywkach.

“Z budżetu klubu „wyparowało” ok. 7 mln złotych. To spora kwota, jednak dobrą wiadomością jest to, że klub Stal Mielec ma dobrego prezesa, który zna się na finansach. Budżet klubu będzie w nadchodzącym sezonie na tym samym poziomie, jak w minionym. Decyzją prezesa po sprzedaży Hamulica i Trąbki przygotowano rezerwę finansową, która zostanie użyta w przypadku problemów finansowych. Taka sytuacja ma miejsce właśnie teraz, więc te rezerwy zostaną użyte”.

Trzecią kwestią była przyszłość samego Jacka Klimka, któremu wkrótce kończy się kadencja na funkcji prezesa klubu.

“Jestem przygotowany na pełnienie tejże funkcji na kolejną kadencję. Nie boję się problemów, nie chce uciekać z klubu, jeśli Rada Nadzorcza wybierze mnie ponownie. Jeśli dojdzie do sytuacji, że kandydowałby na funkcję prezesa Stali jakiś biznesmen, to nie będę ubiegał się o reelekcję”.

Prezes dodał, że kadra jest przygotowana w tej chwili na 80%. Doszło pięciu nowych zawodników. Sztab i drużyna mają dobry kontakt z prezesem. Nie ma problemu z dogadywaniem się. Prezes podziękował kibicom za wsparcie, nawet w tych najcięższych chwilach dla Stali.

W tej chwili klub nie ma sponsora strategicznego. Logotyp PGE będzie występował na koszulkach zawodników do 30 lipca br. Jacek Klimek zachęcił firmy, by skorzystały z możliwości zareklamowania się właśnie na koszulkach piłkarzy z Mielca. Trwają rozmowy z funduszem australijskim, chętnym do zakupu akcji Stali Mielec. Dodatkowo zainteresowany akcjami jest inwestor z Niemiec. Dziś z reklam klub zyskuje 2 mln zł. W czasie, gdy Klimek przychodził do klubu, było to 10 tys. zł.

Całość konferencji dostępna tutaj.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.