CLJ: Podsumowanie 23. kolejki – grupa zachodnia

akademia.lechpoznan.pl

Lech Poznań wygrał spotkanie „na szczycie” grupy zachodniej z Lechią Gdańsk – bezpośrednim rywalem o awans do półfinałów Centralnej Ligi Juniorów.

Po bardzo wyrównanym meczu zawodnicy Kolejorza zwyciężyli z zespołem z Gdańska (1:0), zdobywając bramkę w ostatniej akcji meczu. Lechici powiększyli swoją przewagę w tabeli nad Lechią (3. miejsce) do 9-ciu punktów. Zajmujący drugie miejsce w tabeli zachodniej, Górnik Zabrze bezbramkowo zremisował w meczu na własnym boisku z Arką Gdynia. Górnicy mają obecnie 50 punktów w tabeli ligowej, pięć punktów straty do lidera i cztery punkty przewagi nad trzecim zespołem w tabeli grupy zachodniej. Okazałe zwycięstwo zanotował natomiast zespół Zagłębia Lubin, który bez problemu pokonał KS Stilon Gorzów Wielkopolski (4:0). Na miejscach spadkowych w tabeli zachodniej znalazły się: KS Stilon Gorzów Wielkopolski (6 pkt), Olimpia Grudziądz (9 pkt), MKS Kluczbork (11 pkt) oraz UKP Zielona Góra (28 pkt). Najskuteczniejszym strzelcem w grupie zachodniej jest Eryk Sobków (Zagłębie Lubin) – zdobywca 21 bramek.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia 0:0

Składy:

Górnik: Tomasz Loska – Szymon Cichecki, Rafał Lewandowski (65’Karol Pstuś), Michał Teichman, Jakub Luberda (75’Jonatan Domin), Radosław Gruszka, Daniel Barbus (75’Hubert Śliwiński), Jarosław Potoniec, Krzysztof Kiklaisz, Maciej Wolański, Kamil Kot (46’Bartosz Pikul)

Arka: Kamil Kotkowski – Jakub Izdebski, Mateusz Skrzypczak, Błażej Niciński, Maciej Borski, Patryk Regulski, Wiktor Eggert (50’Błażej Białek), Maksymilian Hebel, Dawid Pobłocki (70’Mikołaj Gabor), Krystian Patok (65’Damian Kucharski), Jakub Kłosowski (80’Rafał Malanowski)

Pogoń Szczecin – Olimpia Grudziądz 3:0 (0:0)

Bramki: Paweł Marczuk 47’, Dawid Zieliński 85’, 89’

Składy:

Pogoń: Adrian Henger – Tomasz Borucki, Maksymilian Czapliński, Oskar Czapliński (70’Patryk Adamczuk), Dawid Kuliga, Szymon Kurczak (65’Jakub Piotrowski), Jakub Kuzko, Rafał Maćkowski (58’Gracjan Jaroch), Paweł Marczuk, Łukasz Zakrzewski, Dawid Zieliński

Olimpia: Fabian Gadziński – Jakub Bollin, Nikodem Manthey, Mikołaj Pankowski, Paweł Pawlicki (85’Daniel Kawczyński), Damian Piernikowski (58’Aleksander Śmiejewski), Kamil Pokornicki, Miłosz Sadowski (70’Dawid Elminowski), Maciej Szewczuk, Miłosz Węgierek, Karol Wierzchowski

UKP Zielona Góra – MKS Kluczbork  4:0 (3:0)

Bramki: Daniel Słomka 25’(s), Mateusz Pietruszyński 28’, Patryk Walicht 45’, Radosław Żebrowski 62’

Składy:

UKP: Robert Kuta – Gracjan Komarnicki, Maciej Piorun, Rafał Ostrowski, Sebastian Rzepa, Jakub Babij, Kacper Żak, Aleksy Szczygieł (70’Maciej Mazurkiewicz), Mateusz Pietruszyński (55’Mariusz Kaczmarczyk), Radosław Żebrowski (84’Jonatan Rybaczek), Patryk Walicht (65’Robert Zaniuk)

MKS: Dawid Sładek – Miłosz Michalewski, Mateusz Gacmaga, Daniel Słomka, Dominik Pelc (46’Szymon Witos), Jakub Skoczylas, Łukasz Panek, Kamil Nykiel, Miłosz Reisch, Mateusz Klinger, Nicholas Cendal (62’Michał Wasser)

Warta Poznań – Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)

Bramki: Miłosz Brylewski 3’, Adrian Szynka 32’, Marcin Gałkowski 86’- Artur Łuczkiewicz 43’

Składy:

Warta: Mateusz Filipowiak – Miłosz Brylewski (82’Mateusz Ciapa), Adrian Chopcia, Marcin Gałkowski, Piotr Gąska (55’Mikołaj Marciniak), Oskar Kozłowski, Maciej Pawłowski, Dominik Siwiński (87’Adrian Kruszyński), Adrian Szynka (70’Patryk Zandecki), Dariusz Wróblewski, Mateusz Wypych

Śląsk: Wojciech Kocielski – Tobiasz Jarczak, Kamil Wrótny, Artur Łuczkiewicz, Rafał Mikła (82’Patryk Drożyński), Miłosz Kubacki (58’Nikodem Aleksandrowicz), Maciej Pałaszewski, Mateusz Stempin (65’Mikołaj Kotfas), Michał Bartkowiak, Igor Wargin (46’Daniel Łuczak), Mariusz Idzik

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:1 (0:0)

Bramka: Piotr Rymar 90’+4

Składy:

Lechia: Maciej Raniowski – Hieronim Gierszewski (80’Albin Teresiński), Mateusz Goerke, Mateusz Gołębiewski, Adam Gołuński (87’Karol Adamiuk), Daniel Górski, Jacek Jadanowski, Łukasz Kopka, Maciej Wolski, Daniel Woźniak (67’Bartłomiej Danowski), Karol Zieliński (70’Maciej Gregorek)

Lech: Adrian Szady – Jakub Zagórski, Kacper Wojdak, Marcin Banaszak, Kamil Szubertowski – Krystian Sanocki (46’Damian Roszczyk), Marcin Gawron, Piotr Rymar, Robert Janicki (5’Patryk Janasik), Kamil Jóźwiak – Krzysztof Gładosz (75’Miłosz Nowicki)

Zagłębie Lubin – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 4:0 (1:0)

Bramki: Artur Siemaszko 36’, Adrian Nowacki 72’, Mateusz Morys 78’, Marcin Gołębiowski 86’

Składy:

Zagłębie: Kacper Majchrowski – Karol Wojtyło, Dominik Jończy, Paweł Bieliński, Paweł Jastrzębski, Jakub Nowak, Patryk Kozak (58’Adrian Rejmak), Patryk Mucha, Artur Siemaszko (76’Marcin Gołębiowski), Kacper Szymankiewicz (65’Mateusz Morys), Adrian Nowacki (84’Karol Maliszewski)

Stilon: Gabriel Kodzis – Błażej Cerbijan, Cezary Dzięcielewski, Mikołaj Krzyżanowski, Miłosz Kubacki, Szymon Lemieszek, Mateusz Ogrodowski, Patryk Płóciennik, Grzegorz Sawicki, Radosław Tretiak, Jakub Zieliński

Odra Opole – Bałtyk Koszalin 0:2 (0:0)

Bramki: Filip Tylczyński 52’, 69’

Składy:

Odra: Mateusz Smółka – Tomasz Kolanko, Marcin Niemczyk (46’Kacper Pawlus), Aleksander Kowalski, Michał Grochowski, Bartosz Sobczyński (85’Paweł Perz), Sebastian Duda, Radosław Kowalczyk (82’Dawid Dulski), Patryk Sowiński, Dennis Gordzielik, Szymon Pastuszek (56’Sebastian Jaroszyński)

Bałtyk: Wojciech Jaroszko – Jakub Drozdowski, Maciej Andrzejczak, Tomasz Pasieka, Adrian Kwiatkowski, Kacper Wąsowicz (74’Łukasz Szczerba), Wojciech Kołakowski, Bartłomiej Fastyn, Michał Plata (79’Patryk Jachemek), Mateusz Czapłygin (80’Bartosz Ziółkowski), Filip Tylczyński (90’Karol Saganowski)

Zawisza Bydgoszcz – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)

Bramki: Michał Cywiński 30’, Arkadiusz Gajewski 64’

Składy:

Zawisza: Dominik Kowalski – Adrian Gołdyn, Artur Olszanowski (60’Krystian Born), Michał Cywiński (75’Michał Chyrek), Mateusz Mazalon, Norbert Czachorowski (60’Maciej Kona), Damian Michalski, Daniel Włosiński (68’Damian Siek), Jakub Łukowski, Dawid Duma, Arkadiusz Gajewski

Ruch: Kamil Grabara – Dominik Cheba, Mateusz Sikora, Patryk Stefański, Klaudiusz Szymura, Jakub Spychaj (46’Dominik Szol), Stanisław Sarwicki, Sebastian Żyłka (67’Kamil Fredyk), Michał Bobryk, Łukasz Siedlik (46’Kamil Lewandowski), Kamil Szczygieł (67’Daniel Skalski)

Źródło: własne/laczynaspilka.pl


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *