Clément Lenglet: Nie łatwo się zaaklimatyzować

Clement Lenglet

Zdjęcie: https://www.fifaultimateteam.it/

Przed czwartkowym meczem reprezentacji Francji przeciwko Mołdawii w ramach eliminacji do Euro 2020 defensor “Trójkolorowych”, Clément Lenglet odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej.

24-latek poruszył m.in. kwestię aklimatyzacji Antoine Griezmanna po transferze do FC Barcelony oraz relacje nowych zawodników z Lionelem Messim.

– Aklimatyzacja? To nie jest łatwe. W składzie są już zawodnicy, którzy mieli wspólne doświadczenie, jak na przykład reprezentacja Francji ze specyficznym dla Antoine [Griezmanna] stylem gry, do którego nie był przyzwyczajony w Atletico. W Barcelonie staramy się za wszelką cenę odzyskać piłkę tak wysoko, jak to tylko możliwe, na 20-30 metrze. W Madrycie odzyskują futbolówkę głębiej, na 50-tym metrze. Ale Antoine radzi sobie coraz lepiej z tym, czego oczekuje się od niego w Barcelonie. Będzie się stale rozwijać, jestem tego pewny.

– Messi? Jest kimś bardzo spokojnym, opanowanym, zwyczajnym i naturalnym. Kiedy trafiasz do Barcy, przykuwasz szczególną uwagę do tego, co robisz. Leo nie jest jednak typem osoby, która cię napomni albo wyda rozkazy. Nie inaczej było z Antoinem czy ze mną.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *