City za burtą, Monaco w ćwierćfinale!

asmonaco.com

Podopieczni Leonardo Jardima okazali się lepsi od zespołu Manchesteru City i pokonali ich w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału na Stade Louis II 3-1. Decydującego gola dla gospodarzy strzelił Tiemoue Bakayoko.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Monaco. Już w 8.minucie gospodarze otworzyli wynik meczu, a konkretnie uczynił to Kylian Mbappe. Młody Francuz znajdował się we właściwym miejscu o właściwym czasie i skierował piłkę do siatki, wykorzystując podanie od Bernardo Silvy. W 16. minucie Mbappe mógł mieć na koncie już dwa trafienia, lecz sędzia liniowy słusznie dopatrzył się pozycji spalonej. W 29. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Fabinho wykorzystał płaskie dośrodkowanie od Benjamina Mendy’ego i strzałem wewnętrzną częścią stopy umieścił futbolówkę między słupkami bramki strzeżonej przez Willy’ego Caballero.

W 64. minucie Sergio Aguero stanął niemalże oko w oko z Danijelem Subasiciem, po tym jak otrzymał świetnie otwierające drogę do bramki podanie od Davida Silvy, lecz lepszy od niego okazał się bramkarz gospodarzy. W 70. minucie Manchester City otrzymał wreszcie to na co zasłużył przez swoją postawę w drugiej połowie, a więc gola na 1-2. Leroy Sane umieścił piłkę w siatce, po tym jak Subasić odbił piłkę po strzale Raheema Sterlinga. Decydujący moment dwumeczu miał miejsce w 77. minucie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego od Thomasa Lemara na gola zamienił Tiemoue Bakayoko. Środkowy pomocnik drużyny z Księstwa strzałem głową nie dał szans Willy’emu Caballero.

Dla Monaco to drugi ćwierćfinał w ciągu trzech lat. Za to Pep Guardiola odpada po raz pierwszy w swojej karierze trenerskiej na etapie 1/8 finałów. Losowanie odbędzie się w piątek o godzinie 12 czasu polskiego w Nyonie.

AS Monaco – Manchester City 3:1 (2:0)