Ciężka przeprawa zwieńczona zwycięstwem!

Manchester United

Manchester United pokonał 1-0 Hull City w meczu 3. kolejki angielskiej Premier League. Bramkę na wagę zwycięstwa w doliczonym czasie gry zdobył Marcus Rashford.

Przed wyjazdem na teren Hull ekipa Jose Mourinho poznała swoich rywali w Lidze Europy. Ich oponentami będą Zoria Ługańsk, Feyenoord Rotterdam oraz Fenerbahce Stambuł. Z kolei piłkarze Hull zaskoczyli wszystkich ekspertów na wyspach gromadząc na koncie komplet punktów.

Pierwszą dobrą okazję miał Zlatan Ibrahimović. Martial dośrodkował w pole karne ale strzał Szweda poszybowął nad bramką Jakupovicia.

W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Snodgrass, jednak jego piękne uderzenie było minimalnie niecelne.

W 37. minucie powinno być 1:0 dla gości. Najpierw Mata sprawdził czujność golkipera Hull, następnie Rooney z odległości kilku metrów trafił w brzuch jednego z defensorów który bronił dostępu do pustej bramki, dzięki czemu podopieczni Mike’a Phelana nadal utrzymywali remis.

W drugiej odsłonie gry Manchester United zdominował boiskowe wydarzenia. Hull ograniczyło się do roli statysty no i tych, którzy w panice wybijali piłkę z własnego pola karnego

Wiele United dało wprowadzenie na plac gry Mkhitaryana oraz Rashforda, którzy rozruszali grę zespołu Mourinho.

Potwierdzeniem tego była sytuacja z 79. minuty. Rashford znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, zwiódł balansem ciała rywali, po czym technicznym strzałem w długi róg próbował pokonać Jakupovicia, jednak bramkarz Hull cudem obronił strzał młodego Anglika.

Ostatnie minuty to ogromny napór ze strony gości. Swoich sił próbowali m. in. Mkhitaryan oraz Pogba.

Najpierw Armeńczyk oddał strzał w polu karnym, lecz ten został zablokowany przez gospodarzy, następnie Paul Pogba technicznym strzałem z przed pola karnego  minimalnie chybił.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem Rooney jak na kapitana zespołu dał o sobie znać! Anglik z lewego skrzydła wbiegł w pole karne, po czym dograł piłkę na trzeci metr, gdzie czekał już Rashford i ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki bezradnego Jakupovicia dając swojej drużynie cenne 3 punkty.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Manchester United plasuje się na 2. pozycji z kompletem punktów (9) na koncie ustępując bilansem bramkowym londyńskiej Chelsea, zaś Hull City zajmuje 5. lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6. oczek.

Hull City 0-1 Manchester United, 27.08.2016 r., godz. 18:30, KCOM Stadium, Hull.

0-1, Rashford (90+2′)