Chievo Werona w kolejnej rundzie Pucharu Włoch. Dobry występ Polaka

Gazzettaworld.com

W spotkaniu 4. rundy Pucharu Włoch Chievo Werona pokonała Novarę Calcio 3:0 i awansowała do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Fiorentiną. W zespole gości od pierwszej minuty zagrał Tomasz Kupisz.

Faworytem tego starcia byli grający w Serie A gospodarze. Co prawda rozgrywki pucharowe zawsze rządzą się swoimi prawami, jednak w tym przypadku o niespodziance nie było mowy. Novara grająca na co dzień w Serie B nie była dziś w stanie nawiązać rywalizacji i musiała uznać wyższość rywala.

Do przerwy Chievo prowadziło 2:0 po bramkach Roberto Inglese. Pierwszą z nich 25-letni Włoch zdobył w 27. minucie po udanym dryblingu w polu karnym rywala, natomiast druga padła chwilę później po rzucie karnym. Goście także mieli kilka, niezłych sytuacji jednak brakowało im skuteczności.

Po zmianie stron podopieczni Rolando Marana przypieczętowali awans do kolejnej rundy, zdobywając bramkę na 3:0. Jej strzelcem został Bostjan Cesar, który sprtytnie uniknął spalonego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem był bezbłędny.

Tomasz Kupisz, który w tym meczu rozegrał pełne 90. minut, był jedną z wyróżniających się postaci w zespole gości. Pomimo porażki jego występ można uznać za udany. Dobrze wywiązywał się z zadań defensywnych, a także podłączał się do akcji ofensywnych. Co ciekawe Kupisz odchodząc z Jagiellonii Białystok trafił właśnie do Chievo Werona, z którym przyszło mu dziś rywalizować. Tam jednak nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie, dlatego postanowił zmienić otoczenie. Po występach w Cittadelli oraz Brescii obecnie broni barw Novary. W obecnym sezonie rozegrał dla tego klubu 9 spotkań w Serie B, w których zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Chievo Werona 3:0 Novara Calcio (2:0)

1:0 27′ Roberto Inglese

2:0 30′ Roberto Inglese (rzut karny)

3:0 49′ Bostjan Cesar

Chievo: Sorrentino – Cacciatore, Cesar, Spolli, Frey – Rigoni, Izco, Costa (84′ Depaoli) – Inglese, de Guzman (86′ Kiyine), Parigini (68′ Jallow)

Novara: Pacini – Kupisz, Koch (54′ Scognamiglio), Romagna, Troest, Armeno – Adorjan, Selasi (62′ Casarini), Farago – Di Mariano (70′ Lukanović), Galabinov