Chelsea skromnie pokonuje Norwich

W 13. serii gier Chelsea Londyn pokonała na własnym obiekcie drużynę Norwich 1:0. Bramkę dla gospodarzy strzelił Diego Costa.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo niemrawo, choć należy zaznaczyć, że na początku przewagę miało Norwich. Po niecałych 10 minutach do głosu doszli gospodarze: Eden Hazard przypominał zawodnika z poprzedniego sezonu i niezłymi rajdami stwarzał zagrożenie pod bramką Ruddy’ego. Gracze obu drużyn wykreowali dogodne sytuacje dopiero w końcówce pierwszej połowy – najpierw strzał Bassonga zablokował Terry, a chwilę później Diego Costa nie wykorzystał szybkiej kontry Chelsea.

W drugiej odsłonie mecz nabrał tempa. Gospodarze mocno wzięli się do roboty, a efekt nadszedł już w 50 minucie, gdy po stałym fragmencie gry Zouma przestrzelił z woleja nad bramką. Kolejne minuty nie wyglądały zbyt dobrze, a bramka Chelsea to rezultat fatalnego zaspania obrony Norwich – Fabregas szybko wznowił grę po rzucie wolnym odgwizdanym w okolicach środka boiska, piłka dotarła do Costy, który po przełożeniu rywala uderzył pewnie w stronę dalszego słupka, otwierając tym samym wynik spotkania. Chwilę później dobrą okazję zmarnował Zouma, strzelając z główki w poprzeczkę. Norwich również miało swoje momenty – mocny strzał z dystansu Brady’ego został sparowany przez Begovicia. Do końca spotkania The Blues kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń (o dziwo, bez Mikela!).