“Chcę kontynuować swoją misję” – List otwarty właściciela Warty Poznań

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Warta Poznań w poniedziałek opublikowała list otwarty właściciela klubu – Bartłomieja Farjaszewskiego.

Farjaszewski kieruje Wartą już sześć lat. Kibice mogą przyjmować jego kadencję z mieszanymi uczuciami. Z jednej strony klub wrócił na poziom PKO Ekstraklasy. Jednakże w ostatnim sezonie zdołał zaliczyć również spadek do Fortuna I Ligi.

Co ważniejsze, po tym spadku nie było wcale pewne, czy Warta przystąpi do gry na zapleczu ekstraklasy. Słowa Farjaszewskiego powinny uspokoić sympatyków poznańskiej ekipy. Zapewnił, że będzie walczył o przystąpienie zespołu do gry w I Lidze.

Dziś mogę powiedzieć, że dalej wierzę w ten projekt. Ale, aby ta wizja się spełniła i Warta zagrała przy DD12, niezbędne jest zaangażowanie się władz Poznania. Dlatego proszę – bez emocji i niepotrzebnych napięć – o wsparcie i dialog w kontynuowaniu wizji rozwoju klubu. Nie chodzi mi tutaj o pomoc finansową dla Warty, ale o konstruktywną rozmowę i doprowadzenie obiektu przy Drodze Dębińskiej 12 do stanu, który pozwalałby na rozgrywanie tam spotkań szczebla centralnego w przyszłym sezonie, tj. 2024/25. Chcę, by Warta Poznań rozegrała w najbliższych miesiącach swój pierwszy mecz przy Drodze Dębińskiej. Bo tutaj jest miejsce naszego klubu  – czytamy.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.