Championship: Sunderland coraz bliżej Premier League. Niesamowity gol Amada Diallo [WIDEO]

Sunderland

Sunderland pokonał 2:1 Luton Town w pierwszym meczu półfinałowym play off-ów w Championship. “Czarne Koty” są o krok od awansu do finału barażów, który odbędzie się w sobotę, 29 maja na stadionie Wembley.

Już tylko cztery zespoły walczą o jedno miejsce do gry w przyszłorocznych rozgrywkach Premier League. Burnley FC oraz Sheffield United to zespoły, które jako pierwsze zapewniły sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Obie ekipy zajęły odpowiednio, pierwsze oraz drugie miejsce na koniec kampanii.

Po pierwszym spotkaniu półfinałowym barażów w Championship, Sunderland jest bliższy awansu do finału na Wembley. Drużyna prowadzona przez Tony’ego Mowbray’a poradziła sobie z Luton Town 2:1. Bramkę otwierającą zdobył Elijah Adebayo już w 11. minucie spotkania. 25-letni Anglik najlepiej odnalazł się w zamieszaniu, które było wywołane po rzucie wolnym swojego zespołu i dał Luton prowadzenie.

W kolejnych minutach Sunderland naciskał na swoich rywali i odrobił straty. Jeszcze przed przerwą, wynik rywalizacji wyrównał Amad Diallo po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym. A ostatni cios w drugiej połowie zadał Trai Hume. Rewanżowe starcie pomiędzy obiema ekipami odbędzie się 16 maja, we wtorek o godzinie 21:00 na Kenilworth Road.

13. 05. 2023 rok, Pierwszy mecz półfinałowy play off-ów w Championship, Stadium of Light (Sunderland)

Sunderland – Luton Town 2:1 (1:1)

Amad Diallo 39′, Trai Hume 63′ – Elijah Adebayo 11′

Sunderland: Patterson – Roberts (Huggins 81′), Hume, O’Nien, Gooch – Neil, Ekwah, Diallo, Pritchard (Ba 90+1′), Clarke – Gelhardt

Luton: Horvath – Osho, Lockyer, Bell – Drameh (Onyedinma 72′), Ruddock Mpanzu, Nakamba, Clark (Berry 79′), Doughty (Burke 88′) – Morris, Adebayo

Żółte kartki: Neil, O’Nien, Diallo – Nakamba, Ruddock, Doughty, Clark

Sędzia: Tim Robinson

Widzów: 46 060