Cash: Probierz daje zespołowi równowagę

Matty Cash

Fot. Mateusz Czarnecki

– Teraz mamy odpowiedniego trenera. Nasza forma za poprzedniego selekcjonera była daleka od pożądanej – uważa boczny defensor Aston Villi, Matty Cash.

Casha zabrakło podczas listopadowego zgrupowania reprezentacji Polski przez problemy zdrowotne. Zdołał jednak poznać się z Michałem Probierzem podczas październikowych meczów. W rozmowie dla Viaplay zawodnik wytłumaczył, że odnowiły mu się kłopoty z ramieniem, które już miał w zeszłym roku.

26-latek odniósł się również do sytuacji reprezentacji Polski. Nie odbyło się bez prztyczka w kierunku Fernando Santosa.

Sposób gry i taktyka nie były wystarczająco dobre – powiedział Cash – Michał Probierz daje zespołowi równowagę i pozwala zbudować odpowiednie struktury. Nowa rzeczywistość dodaje nam motywacji i przybliży nas do awansu. Trener potrzebuje czasu. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami ważne mecze i musimy się zakwalifikować na EURO. Zrobimy, co w naszej mocy.

– Ostatnie mecze są już za nami, nie ma sensu o nich rozmawiać. Wyszło jak wyszło. Nie postawiliśmy się w wystarczająco dobrej pozycji, aby móc zakwalifikować się po meczu przeciwko Czechom. Będziemy czekać na baraże – dodał.

Reprezentacja Polski do baraży do EURO 2024 przystąpi 21 marca. Pierwszym rywalem będzie Estonia. Potem przyjdzie zagrać ze zwycięzcą pary Finlandia – Walia.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.