Carabao Cup: Manchester City ze sporą zaliczką przez rewanżem

Bernardo Silva

Manchester City jest jedną nogą w finale Carabao Cup. “Obywatele” w pierwszym półfinale pokonali lokalnych rywali – Manchester United 3:1.

Podopieczni Josepa Guardioli szybko rozpoczęli ofensywę. Już w 17. minucie po świetnej akcji Kyle Walker zagrał do Bernardo Silvy. Ten zszedł bardziej do środka i uderzył tak, że piłka jeszcze odbiła się od poprzeczki. David de Gea był bez szans.

Minął kwadrans i było 2:0. Silva tym razem asystował, znakomicie podając do Riyaha Mahreza. Przy okazji fatalny błąd popełnił Victor Lindelof, który nie był w stanie przeciąć podania. Mahrez przejął futbolówkę, minął jeszcze de Geę i wpakował piłkę już do pustej bramki. Nieudolność Manchesteru United w pierwszej połowie trwała w najlepsze. Jeszcze przed przerwą Kevin De Bruyne zwrotem oszukał jednego z defensorów i strzelił prosto w de Geę. Hiszpan odbił piłkę… ale nieszczęśliwie nabił Andreasa Perreirę. Futbolówka odbiła się od Brazylijczyka i wpadła do bramki.

Do przerwy było 3:0. Wydawało się, że Manchester City odniesie pewną wygraną w derbach. “Czerwone Diabły” nieco lepiej pokazały się w drugiej połowie. Po świetnej kontrze Marcus Rashford dopadł do piłki i pewnym strzałem pokonał Claudio Bravo w 70. minucie.