Carabao Cup: Manchester City z tytułem!

źródło: mancity.com

Manchester City pokonał w finale Tottenham 1:0 i wzniósł w górę swój kolejny Puchar Ligi Angielskiej!

Pierwsza połowa

Dynamiczne w tę część spotkania weszli gospodarze. Od razu zamknęli rywala na własnej połowie i kreowali sobie okazje. Po dobrym dryblingu Raheema Sterlinga z bliskiej odległości obok bramki uderzył Phil Foden. Anglik mógł zdobyć gola w 26. minucie spotkania, ale fantastyczną interwencją na linii popisał się Toby Alderweireld, zbijając futbolówkę na słupek. Następnie nieźle strzelał Riyad Mahrez, ale piłka poleciała obok słupka.

Druga połowa

Od razu po gwizdku arbitra Giovani Lo Celso spróbował z dystansu zaskoczyć golkipera gospodarzy, lecz ten był na posterunku. Na następną okazję, tym razem dla “Obywateli”, musieliśmy czekać do 72. minuty. Wtedy miał szansę Ilkay Gundogan, ale uderzył obok słupka. Po chwili z dystansu huknął Riyad Mahrez, ale czujny był Hugo Lloris. Ekipa Pepa Guardioli docisnęła pedał gazu i wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Kevina De Bruyne świetną główką popisał się Aymeric Laporte. Manchester City utrzymał korzystny wynik i pokonał Tottenham 1:0, dzięki czemu zdobył swój 8. Puchar Ligi Angielskiej w historii.