Puchar Capital One Cup to jeden z 4, które może zdobyć drużyna w jednym sezonie na Wyspach. Wczoraj duży krok w jego stronę zrobiła londyńska Chelsea, która pokonała Derby County 3:1.

Goście byli faworytem spotkania lecz jak wszyscy wiemy Derby to dobra drużyna, a szczególnie w tym sezonie. “The Rams” plasują się na 3 miejscu w Championship i realnie patrzą w możliwość awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii – Premier League. Z kolei Chelsea to dla wielu rewelacja tego sezonu. Londyńczycy po 16 kolejkach zdobyli 39 punktów, przegrywając tylko raz (z Newcastle 1:2). Jednak puchary w Anglii rządzą się swoimi prawami i nie warto patrzeć wtedy na tabelę czy statystyki.

Pierwsza część meczu to popis Edena Hazarda, który ogrywał rywali oraz strzelił bramkę wyprowadzając “The Blues” na prowadzenie w 23 minucie. W drugiej połowie działo się już trochę więcej. W 56 minucie pięknym uderzeniem popisał się Filipe Luis, który idealnie uderzył piłkę z rzutu wolnego i podwyższył na 2:0. Gospodarze doszli do głosu w 71 minucie. Craig Bryson dał nadzieję Derby na korzystny rezultat i było już tylko 1:2. Niestety od 78 minuty “Barany” musiały grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Jake’a Buxton’a. Wynik ustalił Andre Schuerrle strzelając na 3:1 dla Chelsea.

Derby – Chelsea 1:3 (0:2)
0:1 Hazard 23′
0:2 Filipe Luis 56′
1:2 Bryson 71′
1:3 Schuerrle 82