Bundesliga: Wicelider zgubił punkty na Signal Iduna Park

W 16. kolejce niemieckiej Bundesligi wicelider rozgrywek Wolfsburg zremisował w Dortmundzie z Borussią 2:2. Na boisku nie obejrzeliśmy żadnego reprezentanta Polski.

W ósmej minucie wynik spotkania otworzył Gabończyk Aubameyang, dla którego była to szósta bramka na boiskach Bundesligi. W 29. minucie bezpośrednio z rzutu wolnego wyrówanł Kevin De Bruyne. Dla Belga było to czwarte trafienie. Kwadrans przed końcem meczu gospodarze znów wyszli na prowadzenie. Tym razem atomowym strzałem zza pola karnego gola zdobył Ciro Immobile. Dla Włocha była to trzecia bramka. Pięć minut przed zakończeniem spotkania wyrównał Brazylijczyk Naldo. Goście znów strzelili bramkę po stałym fragmencie gry. Obrońca Wolfsburga umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wcześniej w 57. minucie arbiter Tobias Welz nie dopatrzył się ewidentnego rzutu karnego dla gości. Sven Bender dotknął piłkę ręką. Z powodu problemów żołądkowych w ekipie Borussii zabrakło Łukasza Piszczka, a Jakub Błaszczykowski przesiedział całe spotkanie na ławce dla rezerwowych.

Kolejne spotkanie podopieczni Juergena Kloppa zagrają na wyjeździe z Werderem Brema. Z kolei wicelider podejmować będzie Koeln.

17.12.2014, godz. 20:10 BORUSSIA DORTMUND – VFL WOLFSBURG 2:2 (1:1)
Gol1:0 – 8′ Pierre-Emerick Aubameyang (asysta: Ciro Immobile)
Gol1:1 – 30′ Kevin De Bruyne
Gol2:1 – 75′ Ciro Immobile (asysta: Oliver Kirch)
 Gol2:2 – 85′ Naldo
zolta kartka yellow card – Neven Subotić (Borussia)