Caldara znów w Bergamo? Powrót obrońcy coraz bliżej

Mattia Caldara jest coraz bliżej powrotu na stare śmieci. Atalanta Bergamo chce wypożyczyć włoskiego obrońcę z opcją wykupu.

Gianluca Di Marzio ze Sky Sports Italia poinformował, że nie tylko Fabio Borini jest na wylocie z AC Milanu. San Siro ma opuścić także środkowy obrońca Rossonerich – Mattia Caldara. 25-latek jest coraz bliżej powrotu do klubu, którego jest wychowankiem, czyli do Atalanty Bergamo.

Negocjacje między klubami mają być już na ostatniej prostej do mety, którą będzie 18-miesięczne wypożyczenie z klauzulą wykupu dwukrotnego reprezentanta Włoch. Caldara miałby zastąpić Simona Kjaera, którego odejście jest już niemal przesądzone, a wśród nowych pracodawców Duńczyka wymienia się m.in. właśnie AC Milan.

Mattia Caldara to wychowanek Atalanty Bergamo. To własnie w niej wypłynął na szerokie wody Serie A, by w 2017 roku za 19 milionów euro przenieść się do Juventusu Turyn, który po półtora roku oddał go za 35 milionów do AC Milanu. Wielką karierę obrońcy zastopowały kontuzję. Od początku sezonu 2018/2019 Caldarę ominęło ponad 40 meczów Rossonerich. Po transferze do Milanu zdołał dla Mediolańczyków zagrać ledwie 2 spotkania. W tym sezonie zaliczył tylko 203 minuty w juniorskich drużynach, kiedy potrzebował ogrania po powrocie po kontuzji. Transfermarkt wycenia 25-latka na 16 milionów euro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi