Był niedawno na celowniku angielskich klubów. Lyon wycenił Cherkiego

Cherki

https://twitter.com/OL/status/1560752521194381313/photo/1

Olympique Lyon godzi się z odejściem największych nazwisk w styczniowym okienku transferowym.

Tak słabego sezonu Lyon nie miał od lat. Wielu kibiców mogło kojarzyć ekipę z Groupama Stadium za jeden z największych klubów we Francji. Tymczasem spadek z Ligue 1 stał się bardzo realnym niebezpieczeństwem. Po czternastu kolejkach zamykają aktualnie tabelę i mają zaledwie jedno zwycięstwo na koncie.

Już spekuluje się, że z klubem w styczniu mogą pożegnać się zawodnicy, którzy najwięcej zarabiają, a zdecydowanie spadła ich dyspozycja w ostatnich miesiącach. Czyli Alexandre Lacazette i Corentin Tolisso. Na tym jednak przebudowa drużyny nie musi się wcale zakończyć.

W czwartek “Foot Mercato” sugeruje, iż Lyon może opuścić inny wychowanek, lecz ten z generacji nowych talentów – Rayan Cherki. Latem 2025 roku wygasa mu kontrakt, więc może się okazać, że OL ma jedną z ostatnich okazji, by na nim zarobić. Pada nawet wycena – przynajmniej 20 milionów euro.

Pytanie jedynie brzmi – czy ktoś przy tak słabych wynikach będzie chciał 20-latka zimą? Bilans Rayana w lidze to zaledwie jedna asysta, zawodzi podobnie jak reszta zespołu. A jeszcze całkiem niedawno – kilka miesięcy temu wzbudzał zainteresowanie choćby Chelsea czy West Hamu United.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.