Był nadzieją Barcelony. Zagra w Chorwacji

Wague

Zdjęcie: FC Barcelona

FC Barcelona we wtorek potwierdziła transfer Moussy Wague.

Senegalski defensor przechodzi do chorwackiej HNK Goricy. To zawodnik mogący grać na bokach defensywy. Obecnie ma 23 lata.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

– Czuję się świetnie! Nie mogę się doczekać powrotu do gry po prawie dwóch sezonach bez meczów. Miałem 19 lat, kiedy podpisałem kontrakt z Barceloną. To była realizacja moich marzeń, wspaniałe doświadczenie. Poznałem wielu świetnych graczy. Na początku trochę się wstydziłem z nimi rozmawiać, ale po pewnym czasie, poprzez treningi i mecze, przyzwyczajasz się do bycia częścią tego zespołu – mówi Wague w rozmowie dla oficjalnego serwisu HNK Gorica.

– Zacząłem w drużynie B, a po jednym sezonie dołączyłem do pierwszej drużyny. Po półtora roku w Barcelonie udałem się na wypożyczenie do Nicei, ale zaczęła się wtedy pandemia i rozegrałem tylko pięć meczów. Wszystko się zatrzymało. W następnym sezonie poszedłem na wypożyczenie do PAOKu. Rozegrałem kilka meczów, a potem doszło do strasznej kontuzji, która na długi czas oddzieliła mnie od boiska. Na początku ciężko było mi się z tym pogodzić, ale tak to jest w futbolu. Mogło być znacznie gorzej. Dlatego cieszę się, że tu jestem, że znów mam szansę zagrać. Jestem gotowy psychicznie i fizycznie. Cały czas trenowałem, nie odpoczywałem, więc jestem w dobrej formie – dodaje.

Barcelona zapewniła sobie procent z kwoty kolejnego transferu Senegalczyka. Nie podano jednak o jaki chodzi.

Źródło: FC Barcelona, HNK Gorica/FC Barca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.